Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jachta Steva Jobse brázdí Karibik

Byl to poslední projekt Steva Jobse před smrtí a určitě by byl rád, že jachta slouží svému účelu.
Vydáno: 19.01.2015
Jachta Steva Jobse
Jachta Steva Jobse Autor: instagram
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Američanka Beth Coltová vyfotila během své dovolené na Brtiských Panenských ostrovech něco výjimečného. Podařilo se jí totiž zachytit megajachtu, kterou popsala jako vhodné místo pro darebáky z filmů o Jamesi Bondovi. Vzhledem k tomu, jak velké a impozantní má loď tvary, lze její úvahy pochopit. Ale ve skutečnosti šlo o Venuši, plavidlo, které si pro sebe nechal navrhnout Steve Jobs.

Jobs, bývalý výkonný ředitel firmy Apple, poprvé kontaktoval slavného francouzského designéra Philippe Starcka už v roce 2007. Jobs chtěl, aby pro něj Starck navrhl loď. Po nesčetných setkáních, desítkách letů z Paříže do Los Angeles i různých on-line konzultacích a mnoha letech vývoje byla jachta, která dostala název podle římské bohyně lásky a krásy Venuše, v roce 2012 dokončena, tedy rok po Jobsově smrti. Loď byla v roce 2012 spuštěna na vodu a na veřejnost se dostaly i její fotky, nicméně je to plavidlo, které není možné příliš často spatřit, proto jsou nové fotografie raritou. Za života Steva Jobse se ani nevědělo, že pracuje na jachtě, to se také dostalo na veřejnost až po jeho smrti.

Jachta Steva Jobse
Jachta Steva Jobse
instagram

Kdyby nebyl Steve takový puntičkář, možná by se své lodi dočkal. Jenomže jeho zlozvyk neustále na poslední chvíli upravovat téměř finální verzi produktu způsobil, že se loď stavěla šest let. A tolik času Jobs nakonec neměl. Steve na lodi pracoval i poté, co mu diagnostikovali rakovinu slinivky břišní, a to přesto, že mu muselo být jasné, že se plavby na své vysněné lodi nedožije. Nechtěl však manželce Laurene zanechat nedodělaný projekt.

Jachta Steva Jobse
Jachta Steva Jobse
instagram

Loď měří necelých 80 metrů a je vyrobena z hliníku, aby byla lehčí. Její střecha vypadá jako obrovský iPad první generace obrácený displejem dolů a celkově má minimalistický design a čisté linie. Stěny uvnitř jsou ze skla; a na lodi by se mělo nacházet šest identických ložnic. Na kapitánském můstku jsou též počítače z dílny Apple, konkrétně sedm 27" počítačů iMac, nicméně tato informace není potvrzená. Když byla loď spuštěna na vodu, hodně se spekulovalo, zda si ji vdova Laurene a děti Reed, Erin a Eve ponechají. Cena jachty se odhaduje na 100 milionů eur, ale nikdy to nebylo oficiálně potvrzeno.

Lucie Kořistová

Mohlo by vás zajímat:

Elektřina je koncentrovaná uprostřed stolu

Betonový stolek umí vést elektřinu vzduchem. Jednou nabije i mobil

Svítící váza od studia Dechem

VIDEO: Chytrá věcička, která je vázou i světlem zároveň

Spojení peněz s nápaditostí vede k eleganci namísto okázalosti. Věc ve světě, především ale v České republice spíše vzácná

Jak se stavěl dům z boeingu

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama