návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Je tu relaxační technika na míru pro Čechy. Zapomeňte na hygge a zkuste tohle…

Vydáno: 16.10.2018
Odpočívat se můžeme učit od Finů
Autor: istock.com Odpočívat se můžeme učit od Finů
Vypadá to, že si padneme do noty s Finy. Právě z této severské země přichází nová technika odpočinku, která navazuje na české tradice!

reklama

Pokud se vrhnete na kalsarikänni, stačí si koupit lahváče a po práci se doma posadit na gauč ve spodním prádle. Neděláme si legraci. Finové přišli s konceptem odpočinku, který si na nic nehraje. Zatímco hygge se na nás vrhá z reklam i sociálních sítích, kalsarikänni tohle dělat nebude. Má být o opravdovém a hlavně realistickém odpočinku. Takovém, u kterého člověk nevypadá dobře, nebude se jím chlubit na veřejnosti, ale opravdu si oddáchne.

Finové nepřišli s ničím novým, my máme s takovým druhem odpočinku také svoje zkušenosti. Jenže oni se nebáli dát takové relaxaci jméno a poslat know-how do světa.

Otevřít pivo a na gauč!
Autor: istock.com Otevřít pivo a na gauč!

Jak na to

Pořiďte si pár lahví oblíbeného piva a ve vyhřátém bytě si ve spodním prádle sedněte na pohovku. Můžete u toho sledovat televizi, můžete pozvat přátele, ale hlavní je vůbec nechodit ven. Ve Finsku je ostatně taková zima, že to mnohdy ani nejde, a když to jde, tak se vám stejně moc nechce. Protože se do Česka blíží zima, můžeme finské nápady využít i u nás.

Působí to zoufale? Je ale potřeba si uvědomit, že OSN (World Happiness Report) letos prohlásilo Finsko nejšťastnějším státem světa, předběhlo tak ostatní skandinávské státy, ze kterých pocházejí populární relaxační techniky. Švédsko, které světu dalo fredagsmys, skončilo deváté, Dánsko se svým hygge bylo třetí.

Česko se zpravidla pohybuje až kolem dvacáté příčky, možná nám prospěje víc praktikovat sezení na gauči s lahví piva v ruce. Teď už pro tuto aktivitu máme i speciální slovo, sice finské, ale konečně tu je definice pro tak oblíbenou domácí činnost.

reklama

Článek je zařazen v: relaxace , odpočinek , Hygge , Finsko

reklama

Přečtěte si také