Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Jedna kuchyně 20x jinak. Která se vám nejvíc líbí?

Modrozelená kuchyně? Proč ne, odvažte se.
Vydáno: 19.08.2014
Přinášíme netradiční barevné kombinace
Autor: Filip Černý/Thinkstock Přinášíme netradiční barevné kombinace
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Při výběru kuchyňské linky většinou sáhneme po dřevu či imitaci dřeva nebo volíme bílou barvu, módní byla i černá a velké oblibě se těšívala sytě červená ve vysokém lesku. Do jiných barev či barevných kombinací se většinou nepouštíme. Ale proč by to nemohlo fungovat?

Výchozí fotografie

Abychom vás přesvědčili, že i jiné barvy smí do kuchyně, vzali jsme obyčejnou bílou kuchyni, tedy její fotografii, moderní, ale velmi decentní.

Takto vypadala kuchyně původně
Autor: Thinkstock Takto vypadala kuchyně původně

S nerez spotřebiči koresponduje stříbrný nerez pruh v obkladu za linkou. Černá mramorovaná pracovní deska má stejný odstín jako dlažba. Suma sumárum, nenápadná kuchyňská linka, která na sebe nijak neupozorňuje. Díky tomu ale zase nechává volný prostor doplňkům, různým dekoracím, obrázkům. Bude se k ní hodit cokoliv.

Zatímco na první fotografii je kuchyňská linka nevýrazná, můžete se vydat i druhou cestou a z kuchyňské linky udělat dominantu místnosti, hlavního hráče v prostoru. Proto jsme pro vás připravili různé barevné kombinace, šli jsme i do netradičních odstínů, abyste si to mohli představit. Všimněte si, že barevně lze odlišit i spodní strany horních skříněk, barevně zvýraznit barvu soklu, který může být stejný jako právě ta spodní strana horních skříněk. Člověka by normálně nenapadlo, že i tyto části kuchyně se mohou zvýraznit. Na výsledném dojmu se podepisuje i barva pracovní desky.

Tady se podívejte, co udělá jiná barva spodní starny horních skříněk:

Jiné barevné ladění pruhu za linkou
Autor: Filip Černý Jiné barevné ladění pruhu za linkou

 

Tak a jdeme na to. Jedna kuchyně 20x jinak:

Mohlo by vás zajímat:

Tak kterou si vyberete?

Jedna místnost 18x jinak. Pohráli jsme si s barvami

Pohráli jsme si s barvami

Proměna: Jedna místnost 15x jinak. Která se vám nejvíc líbí?

Stačí pár věcí. Vyrobil truhlář Jakub Repper

Také milujete „recy věci“?

Článek je zařazen v:
Reklama