Bydlení

19. srpna 2014 06:00

Markéta Zídková

Jedna kuchyně 20x jinak. Která se vám nejvíc líbí?

Modrozelená kuchyně? Proč ne, odvažte se.

Při výběru kuchyňské linky většinou sáhneme po dřevu či imitaci dřeva nebo volíme bílou barvu, módní byla i černá a velké oblibě se těšívala sytě červená ve vysokém lesku. Do jiných barev či barevných kombinací se většinou nepouštíme. Ale proč by to nemohlo fungovat?

Výchozí fotografie

Abychom vás přesvědčili, že i jiné barvy smí do kuchyně, vzali jsme obyčejnou bílou kuchyni, tedy její fotografii, moderní, ale velmi decentní.

S nerez spotřebiči koresponduje stříbrný nerez pruh v obkladu za linkou. Černá mramorovaná pracovní deska má stejný odstín jako dlažba. Suma sumárum, nenápadná kuchyňská linka, která na sebe nijak neupozorňuje. Díky tomu ale zase nechává volný prostor doplňkům, různým dekoracím, obrázkům. Bude se k ní hodit cokoliv.

Zatímco na první fotografii je kuchyňská linka nevýrazná, můžete se vydat i druhou cestou a z kuchyňské linky udělat dominantu místnosti, hlavního hráče v prostoru. Proto jsme pro vás připravili různé barevné kombinace, šli jsme i do netradičních odstínů, abyste si to mohli představit. Všimněte si, že barevně lze odlišit i spodní strany horních skříněk, barevně zvýraznit barvu soklu, který může být stejný jako právě ta spodní strana horních skříněk. Člověka by normálně nenapadlo, že i tyto části kuchyně se mohou zvýraznit. Na výsledném dojmu se podepisuje i barva pracovní desky.

Tady se podívejte, co udělá jiná barva spodní starny horních skříněk:

Tak a jdeme na to. Jedna kuchyně 20x jinak:

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také