Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Kam míří hotelový luxus

Čím chtějí světoví hoteliéři rozmazlovat nás, své hosty? Podívejte se na novinky, které si můžete dopřát při cestování.
Vydáno: 05.05.2014
Armani Hotel ve věži Burj Khalifa, Dubaj
Autor: Armani Hotel Armani Hotel ve věži Burj Khalifa, Dubaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Světélkující fasáda nad Temží
Do okolních divadel ani naproti stojícího muzea National Gallery se hosté designového hotelu „W“ v Londýně obtěžovat nemusejí – jejich dočasné obydlí je samo o sobě uměním. Desetipodlažní stavba to dává najevo už zdálky prosvětlenou mléčnou fasádou, která během dne mění barvu. V recepci tohoto pětihvězdičkového hotelu světélkují stovky disko koulí, zatímco přilehlý lounge navozuje domácí atmosféru regálem s malovanými talíři. Bar ze skla a betonu proteplují skleněné konzole s plápolajícími ohni. Ubytovat se můžete v obyčejném pokoji (stojí od 300 eur), ve „Wow“ apartmá, nebo dokonce v „Extreme wow“ apartmá. Jen vás nesmí překvapit, že po vstupu do pokoje stanete rovnou v koupelně. Ani to, že za internet a snídani zaplatíte 35 eur navrch. Ba co ještě, radost každému neudělá ani personál, který své vystupování přizpůsobil chladnému designu.

W London Leicester Square s prosvětlenou fasádou, která mění během dne barvu
Autor: W London Leicester Square W London Leicester Square s prosvětlenou fasádou, která mění během dne barvu

Architektonická hříčka v docích
Nutnost respektovat místní tradiční architekturu a zároveň z pozemku vytěžit co nejvíc, někdy developera dovede k vtipnému řešení. Onen tradiční styl v amsterdamské přístavní čtvrti Zaandam představují zeleně natřené útlé domky nalepené jeden na druhý. Právě na posledně jmenovanou charakteristiku odkazuje i toto členité dvanáctipodlažní monstrum Inntel Hotel Amsterdam Zaandam. Čtyřhvězdičkový hotel, který zčásti spočívá na viaduktu, nabízí 160 individuálně pojatých pokojů, konferenční sál, wellness i turistické informační středisko.

Tradiční styl v této čtvrti - zeleně natřené útlé domky nalepené jeden na druhý
Autor: Inntel Hotel Amsterdam Zaandam Tradiční styl v této čtvrti - zeleně natřené útlé domky nalepené jeden na druhý

Luxusní mrakodrap
Vysoký standard hotelu Armani Hotel ve věži Burj Khalifa v Dubaji vyzařují už poslíčci v černých oblecích Armani. V Range roveru vám na cestě do 828 metrů vysokého věžáku podají vychlazený ručník i vodu. V pokoji Classic (535 €, 70 m2) spočine váš iPod ve stanici Bose a vy na posteli „king size“, z níž dálkovým ovladačem zatáhnete závěsy i rozsvítíte nápis „nerušit“. Dveře otevřete povelem na dotykové obrazovce, na níž také uvidíte, kdo vchází. Elektroniky je ale víc než času potřebného na seznamování s ní. Zlato-šedo-hnědý lak podtrhuje přepych, takto vyvedený stůl ovšem připomíná klavír. Panika nastává v koupelně, kde předesignované hranaté armatury nepadnou do ruky a z pouštění vody dělají hlavolam. Přestože na problémy je tu japonský „lifestyle manager“, německý novinář i tak vyšťoural pár nedostatků. Jeden z nich vykazovala služba čištění bot, jíž musel na za dveřmi ponechané boty napřed telefonicky upozornit. Ocenil však, že mu je vrátili na stříbrném podnosu.

Přivítá vás v ní familiérní italský šéfkuchař, který ovšem ví, kdy má odejít
Autor: Armani Hotel Přivítá vás v ní familiérní italský šéfkuchař, který ovšem ví, kdy má odejít

At.mosphere je nejvýš položenou restaurací na světě. Přivítá vás v ní familiérní italský šéfkuchař, který ovšem ví, kdy má odejít. Menu neohromuje vymyšlenostmi, ale překvapivě nabízí i skvělé rizoto či domácí těstoviny.

David Horák

 

Mohlo by vás zajímat:

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

10 nejstrašidelnějších hotelů světa

Hotel V8 ve Stuttgartu nenechá žádného milovníka aut v klidu

Co vše se dá vyrobit z auta? Projděte si hotel V8 a uvidíte

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Nejúchvatnější hotely světa: Snídaně se žirafou a pokoj na dně oceánu

Kate a William navštívili v Austrálii posvátnou horu Uluru, která leží ve středu kontinentu

Hotel pro prince Williama a Kate v Austrálii

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama