Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Kde spí dívky a mladé ženy. Fotografie pokojů z celého světa

Co pokoj, to jiný svět.
Vydáno: 25.05.2014
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fotografové Gabriele Galimberti a Edoardo Delille již nějakou dobu přemýšleli o tom, nafotit sérii fotografií, která by se zaměřila na bydlení a život mladých lidí z celého světa. Vydali se na cesty, procestovali velký kus světa a vytvořili kolekci fotografií, které nazvali „Mirrors and Windows“.

Na fotografiích zachytili pokoje, ve kterých spí a tráví svůj čas mladé dívky ve věku od 18 do 30 let. Během svých cest se setkali s mnoha kulturami a zjistili, jak moc odlišné jednotlivé pokoje jsou, ačkoliv jejich účel byl stejný. Dívky ve svých pokojích odpočívaly, relaxovaly, učily se, četly si a pracovaly. Setkávaly se zde s blízkými lidmi, trávily zde hezké, ale i nepříjemné chvilky se svými milovanými.

Díky těmto fotografům a fotografiím, které vytvořili, se můžeme imaginárním oknem podívat do života jiných lidí, jejichž pokoje odrážejí nejen jejich zájmy, ale i jejich kulturu, historii a sociální postavení.


Mohlo by vás zajímat:

Za touto nádherou stojí 150 rostlin druhu Wisteria

Místo, které musíte vidět: Zahrada z vistárií Kawachi Fuji

Převaha pečlivě rozestavěných uměleckých zvláštností bez praktického využití nabízí otázku, jak asi tento prostor vypadá v reálném životě

Z bývalé obilnice vznikl osobitý loft uprostřed Amsterodamu

Aby vám nezbyly oči pro pláč

Přijít o byt je tak snadné. Za 200 Kč ročně ale můžete mít klid

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama