Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Klesá vám při home office pracovní morálka? Proměňte svůj obývák v exkluzivní pracovnu!

V dnešní době nemusíte mít vlastní podnik, abyste mohli pracovat z domova. Čím dál více zaměstnanců si bere alespoň jednou týdně home office a vyřizuje e-maily z pohodlí gauče. Takový komfort ale často podrývá pracovní nasazení. Poradíme vám, jak s tímto nešvarem bojovat a být více produktivní.
Vydáno: 21.03.2018
Homeoffice vyžaduje osobní disciplínu.
Autor: istock.com Homeoffice vyžaduje osobní disciplínu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Postel, nebo stůl?

Luxus vlastní pracovny si nemůže dovolit každý. Pracovat z postele nebo gauče je ale druhý extrém. Pokud nechcete nad úkolem sedět do večera, musíte vašemu dni dodat určitý řád. Ideální řešení je vměstnat pod okno pracovní stůl, pokud ale bydlíte v garsonce, postačí čistá kuchyňská tabule. Kdokoli bude vaše analýzy a jiné podklady přebírat, nemusí nutně vědět, že jste k večeři měli rajskou a k snídani borůvkové lívance.

Kancelářská atmosféra

Zatímco v kanceláři máme vše po ruce na jednom metru čtverečním našeho stolu, vlastní domov poskytuje mnohem více prostoru. Pokud se ale kvůli sešívačce, tiskárně nebo svačině budete pokaždé muset zvedat, drahocenné minuty se postupně nasčítají. Zkuste si proto před začátkem „pracovní doby“ na stůl vysázet vše, co běžně k práci potřebujete. Pokud si navíc pořídíte organizér kancelářských potřeb, máte napůl vyhráno!

Místo pro práci by bylo připomínat vaši kancelář. Foto: Místo pro práci by mělo připomínat vaši kancelář. Foto: istock.com

Nepřipojeno

Není nic horšího než polovinu času strávit bojem s technickými potížemi. A co dokáže život znepříjemnit snad nejvíc, je slabý wi-fi signál. Pokud váš pracovní stůl leží uprostřed bermudského trojúhelníku, který záhadně pohlcuje internet, investujte pár stovek do zařízení, kterému se říká repeater nebo extender. Jak už název napovídá, malá krabička zopakuje nebo prodlouží internetový signál a vy už tak nikdy nebudete muset plýtvat mobilní data na hotspot.

Dodržujte pracovní režim. Foto: Při práci snad není nic horšího než špatný internet. Foto: istock.com

Časomíra

Hodiny jsou základ vaší domácí pracovny. Měly by viset tak, že na ně dohlédnete od svého stolu. Mohli byste se sice podívat na mobil, všichni ale dobře víme, že to z 90 % končí desítkami minut strávenými na sociálních sítích. S hodinami pak souvisí i další důležitý aspekt home office – pracovní doba. Pokud nechcete příjemné páteční odpoledne promarnit před notebookem, stanovte si jasné od – do. A jakmile hodiny nad vaším stolem ukážou 13. hodinu, polední pauza je u konce.

Při práci by vás nemělo nic rušit. Foto: Dodržujte pevnou pracovní dobu. Foto: istock.com

Odhlučnění

Když pracujete v open space, jste na brebentění kolegů zřejmě zvyklí. Konstantní kancelářský šum je ale z hlediska soustředění něco úplně jiného, než televize hrající ve vedlejším pokoji nebo pokřikující děti. Ideální je samozřejmě pracovat z pokoje, který je od dalších místností oddělený bytelnými dveřmi. Pokud ale sedíte u stolu v průchozí kuchyni, zkuste sáhnout po sluchátkách s technologií noise cancelling. Skvěle potlačují okolní hluk a ve spojení s relaxační instrumentální hudbou vyženou vaši produktivitu na maximum!

Jak mít klid na práci? Foto: Jak mít klid na práci? Foto: istock.com

Budiž světlo!

A hlavně – roztáhněte závěsy a vpusťte dovnitř sluneční paprsky! Můžete-li si vybrat, umístěte stůl tak, že venkovní světlo minimalizuje potřebu permanentně rozsvíceného lustru. Pokud je ale jeden z těch šedivých, sychravých dnů, rozsviťte si stolní lampičku, která by měla být téměř na vrcholu vaší pyramidy kancelářských potřeb.

Důležité je dobré osvětlení. Foto: Důležité je dobré osvětlení. Foto: istock.com

(az)

Další články:

Moderní byt v centru Tel-Avivu působí velmi prostorným dojmem.

GALERIE: Malý byt chytře kombinuje útulný domov a pracovní kancelář pro "home office". Podívejte se

Tyhle vychytávky musíte v kanceláři mít.

10 nejlepších vychytávek pro vaši pracovnu, které vám ušetří čas i zvednou náladu

Práce z domova má své výhody. I nevýhody...

Práce z domova není pro každého. Pro koho se nehodí?

Jak zůstat doma ve formě?

Home office: Jak při práci doma nenakynout a nezlenivět?

 

Udržte si přehled o všem na pracovním stole. Pomohou vám pořadače různých velikostí

Home office: 15 vychytávek, které by neměly chybět na vašem pracovním stole

Článek je zařazen v: tipy , rady , práce , kancelář , morálka , doma , pracovní prostředí , homeoffice , produktivita , domácí kancelář
Reklama