Bydlení

13. dubna 2015 05:16

Klára Beščecová

Korálkové závěsy pro radost

Každá domácnost je jedinečná. Někdy i malé detaily dokážou vytvořit zcela odlišnou atmosféru.

Pokud toužíte po něčem originálním a navíc vzdušném, čím byste si svůj domov mohli ozvláštnit, zkuste korálkové závěsy. Několik zajímavých jsme pro vás našli.

Možná se vám vybaví starší filmy ze 60. až 80. let, kde se to korálkovými závěsy jen hemžilo. I známá „céčka“ byla vlastně určena kpodobnému účelu. Závěsům na podobném principu však neodzvonilo, jen jsme na ně možná trochu pozapomněli.

Ve světě se korálkovým závěsům stále daří. Připomínají onu uvolněnou dobu 60. let. Právě tehdy se rozkutálely po světě. Sminulým stoletím však neodešla touha lidí po vzdušném interiéru a jisté hravosti tvarů a barev. Vy si tak i dnes můžete dopřát zajímavé korálkové závěsy a třeba si je i sami vyrobit.

Zajímavý efekt vytvářejí třeba skleněné korálky, velké i malé, vrůzných tvarech. Mohou být barevné, nebo pouze čiré, vždy si ale pohrají se světlem, a prostor, vněmž jsou instalovány, neobvykle prozáří. Lze však využít i dřevěné nebo keramické korálky. Tím pochopitelně škála možností nekončí. Co třeba dřevěná, kovová či umělohmotná kolečka? Anebo papírové ornamenty ztvrdší lepenky?

Možností je spousta. Třeba se inspirujete vnaší galerii, kam jsme pár hravých závěsů pověsili. Hodí se na okno, do zárubně místo dveří, na verandu, ale i do volného prostoru, pokud jej chcete zlehka předělit.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky závěs

Přečtěte si také