Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Korálkové závěsy pro radost

Každá domácnost je jedinečná. Někdy i malé detaily dokážou vytvořit zcela odlišnou atmosféru.
Vydáno: 13.04.2015
Ve světě se korálkovým závěsům stále daří.
Ve světě se korálkovým závěsům stále daří. Autor: Thinkstockphotos
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud toužíte po něčem originálním a navíc vzdušném, čím byste si svůj domov mohli ozvláštnit, zkuste korálkové závěsy. Několik zajímavých jsme pro vás našli.

Možná se vám vybaví starší filmy ze 60. až 80. let, kde se to korálkovými závěsy jen hemžilo. I známá „céčka“ byla vlastně určena k podobnému účelu. Závěsům na podobném principu však neodzvonilo, jen jsme na ně možná trochu pozapomněli.

Ve světě se korálkovým závěsům stále daří. Připomínají onu uvolněnou dobu 60. let. Právě tehdy se rozkutálely po světě. S minulým stoletím však neodešla touha lidí po vzdušném interiéru a jisté hravosti tvarů a barev. Vy si tak i dnes můžete dopřát zajímavé korálkové závěsy a třeba si je i sami vyrobit.

Zajímavý efekt vytvářejí třeba skleněné korálky, velké i malé, v různých tvarech. Mohou být barevné, nebo pouze čiré, vždy si ale pohrají se světlem, a prostor, v němž jsou instalovány, neobvykle prozáří. Lze však využít i dřevěné nebo keramické korálky. Tím pochopitelně škála možností nekončí. Co třeba dřevěná, kovová či umělohmotná kolečka? Anebo papírové ornamenty z tvrdší lepenky?

Možností je spousta. Třeba se inspirujete v naší galerii, kam jsme pár hravých závěsů pověsili. Hodí se na okno, do zárubně místo dveří, na verandu, ale i do volného prostoru, pokud jej chcete zlehka předělit.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Hrnky se dají využít různě

Výbava: Jarní doplňky s romantickou náladou

Jednoduché, efektní. Za jedno odpoledne vyrobíte originální obraz

Pusťte jaro k sobě domů. 13 tipů na rychlé dekorace

Delosperma patří mezi sukulenty (Delosperma spalmantoides) - vhodné na jižní okna

Máte květiny u jižních oken? V létě je třeba tyto rostliny včetně kaktusů zastínit

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama