Bydlení

14. prosince 2016 14:32

Markéta Zídková

Korunní princ Dubaje zachytil své město nad mraky. Jeho snímky vám vyrazí dech

Snímky a video pořízené ze střechy jednoho z dubajských věžáků zachycují i nejvyšší budovu světa, Burdž Chalífu.

Princ Šejch Hamdán ibn Muhammad ibn Rašíd Al Maktúm, známý též pod přezdívkou Fazza, pořídil tyto skvělé snímky začátkem letošního prosince v den, kdy oblačnost klesla na úroveň nižších pater věžáků a zkomplikovala leteckou dopravu. Záběry Dubaje nad mraky ve světle vycházejícího slunce princ nedávno sdílel na svém instagramovém účtu se 4 miliony sledujících. Součástí bylo i video, které v krátkosti zaznamenalo milion zhlédnutí. Tady najdete jeho video.

Nejvyšší budova světa, Burdž Chalífa, se vynořuje z mraků jako přízrak. Foto: Fazza/Instagram

Šejch Hamdán ibn Muhammad ibn Rašíd Al Maktúm (*14. listopadu 1982) závratěmi evidentně netrpí. Když nepopíjí čaj na střešní vyhlídce, skáče z helikoptéry nebo z letadla a s otvíráním padáku nespěchá.

Korunní princ Dubaje a také druhý nejstarší syn šejcha Muhammada ibn Rašída si kromě adrenalinových zážitků potrpí i na přírodu. Jeho dobrý vztah ke zvířatům dokumentují četné mazlivé fotografie se lvy, slony, ale i velbloudy. Posledně jmenovaného zvířete v roce 2008 pořídil šejch Hamdán společně se svým otcem 16 kusů za 4,5 milionu dolarů (110 milionů korun). Fazz je znám i svým zájmem o poezii a talentem v oblasti vytrvalostního jezdectví. Jeho básně jsou především romantické a vlastenecké, často věnované i rodině. Šejch Hamdán je jedním z 21 potomků šejcha Muhammada a je potomkem rodu al-Falasí.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také