Bydlení

11. září 2015 06:00

Markéta Zídková

Nejvyšší a nejluxusnější mrakodrap se staví v Praze na Pankráci. Byty budou stát i 100 milionů Kč

Praha získá nové nej – nejvyšší bytovou budovu, která bude měřit 104 m.

Bude nejvyšší, nejluxusnější a také nejdražší. Na mapě Prahy přibude nová výšková budova, která díky poloze na pankrácké pláni nabídne unikátní výhledy na Pražský hrad a kouzelné centrum města.

Luxusní mrakodrap s názvem V Tower, Prague bude mít 30 pater se 130 byty, vysoký bude 104 metrů. V posledním patře bude pět penthousů s vlastními střešními bazény a terasou. Tyto byty budou stát až 100 milionů korun. Stavba začala letos v červnu a má skončit v říjnu 2017. V Tower bude po svém dokončení nejvyšším čistě bytovým domem v Česku, nejvyšší budovou v naší republice je AZ Tower se 111 metry v Brně.

Autorem stavby je architekt Radan Hubička. „Věže se od sebe oddalují a zároveň se vzájemně přitahují, v dolní části jsou přitom pevně spojené. Jde o mužský a ženský princip. Nastává dialog – z různých pohledů se obě věže střetávají, jedna mizí a druhá se vynoří, objeví se prázdno, pak opět splynou,“ popsal své dílo Hubička.

Základní informace o projektu:–130 exkluzivních bytů 50 až 400 m²– penthousy svlastními střešními bazény– 254 nadstandardních podzemních parkovacích stání– privátní fitness, bazén, sauna, jacuzzi, pára, společenská místnost, dětská místnost-recepce nabízející 24/7 služby hotelového typu, nonstop security

Mrakodrap kromě vlastních bytů bude mít další zázemí: privátní fitness, bazén, saunu, jacuzzi, páru a společenskou místnost, recepci nabízející 24/7 služby hotelového typu (například čistírnu a úklid), nonstop security. To vše pro majitele bytů s plochou od 50 do 400 m².

V Tower Prague bude stát v sousedství budovy bývalého Motokovu (dnes City Empiria) a bývalého Československého rozhlasu (dnes City Tower), pod jejíž rekonstrukcí je podepsán architektonický ateliér Richarda Meiera.

V Tower Prague bude trvale udržitelná zelená budova tak, aby komfortně splňovala ve světovém měřítku nejvyšší požadavky na zelené budovy obsažené v certifikaci LEED PLATINUM. V praxi to znamená zavlažování zeleně pouze dešťovou vodou zretenčních nádrží, využívání obnovitelných zdrojů energie, použití pouze zdravotně nezávadných materiálů.

(web)

Mohlo by vása zajímat:

Sdílejte článek
Štítky mrakodrap bazén Brno Československý rozhlas Pražský hrad Praha Tower Pankrác Richard Meier V Tower City Empiria AZ Tower

Přečtěte si také