Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Nejvyšší a nejluxusnější mrakodrap se staví v Praze na Pankráci. Byty budou stát i 100 milionů Kč

Praha získá nové nej – nejvyšší bytovou budovu, která bude měřit 104 m.
Vydáno: 11.09.2015
Nejvyšší rezidenční budova v Česku nabízející unikátní výhledy  na Prahu vyrůstá v oblasti Pankrácké pláně
Nejvyšší rezidenční budova v Česku nabízející unikátní výhledy na Prahu vyrůstá v oblasti Pankrácké pláně Autor: PSJ Invest
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bude nejvyšší, nejluxusnější a také nejdražší. Na mapě Prahy přibude nová výšková budova, která díky poloze na pankrácké pláni nabídne unikátní výhledy na Pražský hrad a kouzelné centrum města. 

Luxusní mrakodrap s názvem V Tower, Prague bude mít 30 pater se 130 byty, vysoký bude 104 metrů. V posledním patře bude pět penthousů s vlastními střešními bazény a terasou. Tyto byty budou stát až 100 milionů korun. Stavba  začala letos v červnu a má skončit v říjnu 2017. V Tower bude po svém dokončení nejvyšším čistě bytovým domem v Česku, nejvyšší budovou v naší republice je AZ Tower se 111 metry v Brně.

Byty budou od 50 do 400 m²
Byty budou od 50 do 400 m²
PSJ Invest

Autorem stavby je architekt Radan Hubička. „Věže se od sebe oddalují a zároveň se vzájemně přitahují, v dolní části jsou přitom pevně spojené. Jde o mužský a ženský princip. Nastává dialog – z různých pohledů se obě věže střetávají, jedna mizí a druhá se vynoří, objeví se prázdno, pak opět splynou,“ popsal své dílo Hubička.

Základní informace o projektu:
–130 exkluzivních bytů 50 až 400 m²
– penthousy s vlastními střešními bazény
– 254 nadstandardních podzemních parkovacích stání
– privátní fitness, bazén, sauna, jacuzzi, pára, společenská místnost, dětská místnost
-recepce nabízející 24/7 služby hotelového typu, nonstop security

Mrakodrap kromě vlastních bytů bude mít další zázemí: privátní fitness, bazén, saunu, jacuzzi, páru a společenskou místnost, recepci nabízející 24/7 služby hotelového typu (například čistírnu a úklid), nonstop security. To vše pro majitele bytů s plochou od 50 do 400 m².

V Tower Prague bude stát v sousedství budovy bývalého Motokovu (dnes City Empiria) a bývalého Československého rozhlasu (dnes City Tower), pod jejíž rekonstrukcí je podepsán architektonický ateliér Richarda Meiera.

V Tower Prague bude trvale udržitelná zelená budova tak, aby komfortně splňovala ve světovém měřítku nejvyšší požadavky na zelené budovy obsažené v certifikaci LEED PLATINUM. V praxi to znamená zavlažování zeleně pouze dešťovou vodou z retenčních nádrží, využívání obnovitelných zdrojů energie, použití pouze zdravotně nezávadných materiálů.

(web)

Mohlo by vása zajímat:

Čestné ocenění se dostalo čínskému projektu Noah Oasis, který proměňuje ropnou plošinu v ekologický mrakodrap, který by čistil moře v místě ropného vrtu

Nejkrásnější mrakodrapy světa: Zvítězil návrh z Polska

V mrakodrapu bude 885 apartmánů

V Dubaji vznikne nejvyšší obytná stavba na světě. Součástí bude sjezdovka dlouhá 1,2 km

Článek je zařazen v:
Reklama