Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Levitující skateboard vám umožní létat

Tedy alespoň nízko nad zemí.
Vydáno: 26.07.2015
Kéž by to šéfkonstruktér Haruhi Tanahashi ještě doladil
Kéž by to šéfkonstruktér Haruhi Tanahashi ještě doladil Autor: Rudolf Kämpf
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hraje si Toyota na Martyho McFlye z Návratu do budoucnosti, anebo snad skutečně vyvinula levitující skateboard? Podobné otázky zřejmě má vyvolávat krátké video, které marketing luxusní značky Lexus vyslal do světa. Mohla by to být jen další pitomá reklama, jenže šéfkonstruktér Hoverboardu – jak skateboard bez koleček pojmenovali - Haruhiko Tanahashi na stránkách Lexusu ujišťuje, že to myslí vážně. Prkno se má vzpírat gravitaci prostřednictvím kvantové levitace. Umožňuje to tzv. Casimirův jev, který prokazuje existenci párů virtuálních částic ve vakuu.

Podívejte se na video:

Levitující skateboard

V prkně instalované elektromagnety mají přitom držet při životě zkapalněným vodíkem chlazené supravodiče. Jakmile tedy dojde vodík, jízda končí. To ale nevadí, dřív totiž skončí vzletová dráha letadlové lodi – nebo jakýkoli jiný příhodný povrch. Hoverboard totiž má fungovat jen na kovu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama