Bydlení

24. února 2017 10:57

Markéta Zídková

Máte malý byt? Využijte každou skulinku a rázem budete mít dost místa

Se stoupající cenou bytů stále více lidí bydlí v těch menších, levnějších. Komu by se také chtělo platit po většinu produktivního života krvavou hypotéku. V malých bytech však musíte řešit problémy s nedostatkem místa. Máme pro vás 15 tipů, které vám pomohou.

Největším problémem malých bytů je nedostatek soukromí, pokud máte větší rodinu, a pak také nedostatek úložných prostor. Možností, jak s tím bojovat, je překvapivě mnoho. Další místnost navíc vám nevykouzlíme, ale spoustu místa na drobnosti, úklidové prostředky i knihy získat dovedeme. Ideálním řešením je nábytek na míru, který umožní, že rozumně využijete každý dostupný centimetr. Při zařizování malého bytu buďte vnímaví a nekonvenční, jen tak objevíte volný prostor na místech, kde by vás to ani nenapadlo.

A protože v malém bytě snadno vzniká dojem nepořádku, zavřete co nejvíc úložných prostor můžete. Dvířka, ať jsou neprůhledná, jen tak nepořádek schováte.

Za dveřmi se najde místo na knihovnu pro mrňouse. Foto: youtube screenshot

Skládací stůl – Hodně místa zabírají i židle kolem stolu. Co takhle si pořídit stůl, do kterého můžete židle úplně schovat? Foto: youtube screenshot

(kor)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také