Bydlení

16. listopadu 2015 05:30

Klára Beščecová

Vyzrajte na úložné prostory v dětském pokoji

4 místa, která schovají nepořádek.

Nepořádek, kam oko dohlédne. Tak vypadá většina dětských pokojíčků. Řešení je ale poměrně snadné. Zařiďte dětem vpokoji více úložných prostor, kam mohou nepořádek „schovat“. Spokojení tak budou nejen rodiče, ale od věčného napomínání si vydechnou i děti. Dispozice dětského pokoje jsou jedna věc, možnosti s úložnými prostory druhá. Kam všude je můžete vtěsnat?

Pod postelí

Šikovným místem je prostor pod postelí, který je díky velikosti postele poměrně velkorysý. Pod postel můžete umístit třeba třídicí boxy. Každý soubor hraček může mít svůj box – auta, stavebnice, vláčky, lego, šaty pro panenky apod. Na výběr je z různých tvarů i materiálů boxů – například látkové, plastové, dřevěné a další. Můžete tak vybrat, co se vám do pokoje nejlépe hodí. Ač se to nezdá, velkou výhodu skýtají průhledné plastové boxy, je do nich totiž ihned vidět a dítko tak nepátrá, co kde může být. Pod postelí zůstávají nenápadné, i když vnich není zrovna naklizeno,“ říká František Peterka ze specializovaného internetového obchodu Proděti.cz. Náklady na pořízení těchto úložných prostor jsou poměrně nízké a děti si je mohou samy dozdobit.

Poličky

Poličky na zdech můžete vyplnit dalšími úložnými boxíky. Tentokrát můžete volit dekorační boxy, které budou spokojem více ladit. Oblíbené nejen u dětí, ale i u rodičů jsou vposlední době vtipné boxy zkolekce Lego Storage, které vypadají jako zvětšeniny opravdového Lega. Lze je do sebe také snadno zapasovat a vyplnit tak místa na poličkách, kde by byl jinak nepořádek.

Zeď

Holé zdi můžete také snadno zaplnit úložnými prostory a nemusí to být nutně poličky, skvěle poslouží třeba kapsáře. Takové můžete buď zakoupit, nebo si vyrobit vlastní originál. Kromě kapsářů lze zdi vybavit i různými typy nástěnek, kde si děti mohou vystavit třeba celou sbírku svých obrázků.

Podlaha

Pokud se na podlaze najde ještě kousek volného nezastavěného místa, můžete jej využít pro další úložné prostory. Také zde opět poslouží systém boxů, které můžete postavit na sebe nebo třeba vystavit barevnou zeď ze zmíněnýchLego boxů.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také