Bydlení

3. listopadu 2016 10:48

Markéta Zídková

Moderní krb přinesl oheň do rodinné vily v pražských Kunraticích

Jak umístit v obývacím pokoji krb i televizi, aby si rodina užila obého? Pokud řešíte podobnou otázku, možná vás inspiruje vilka z Kunratic.

Pokud nám to podmínky dovolí, chceme mít zpravidla v obývacím pokoji krb i televizi. Jak je ale umístit, abyste si užívali pohledu do hořích plamenů, ale i na televizní obrazovku? Častým řešením je pak dát je vedle sebe, což lze v případě, že máte dostatečně dlouhou stěnu, aby oheň nerušil televizní obraz. Takto si s tím poradili ve vile v Kunraticích.

Instalovali zde moderní krb s třístranně prosklenou krbovou vložkou Brunner Panorama 57/25/60/25, který je ruční prací rodinné kamnářské manufaktury Temr z Brandýsa nad Labem.

Omítaná část krbu je zpracována hladce broušenou kamnářskou omítkou, vodorovné plochy pak tvoří leštěná černá žula. Vertikální ocelová nika na dřevo navazuje na „bronzovou“ stěrku za TV. Večerní atmosféru praskajícího ohně harmonicky dotváří LED osvětlení v teplých žlutých odstínech umístěné na horní římse a soklu nad podlahou.

Krb vytápí obývací pokoj a v případě volby uživatele otevřením skrytého výdechu i prostor schodišťové haly, potažmo prostory ve 2. patře.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také