Bydlení

27. října 2015 05:20

Klára Beščecová

9 tipů na zútulnění ložnice

Pár tipů pro zkrášlení všední ložnice.

I když se vložnici chceme hlavně dobře vyspat, skvělý pocit po probuzení nezajistí jen výborná matrace, rošt a anatomický polštář. I když to jsou hlavní atributy, kdobrému pocitu zvydatného spánku přispěje i pěkné prostředí. Navíc, co když kvám zavítá návštěva a bude se chtít podívat i do ložnice? Poradíme vám pár tipů, jak si ji jednoduše zkrášlit a případně vyvolat i dojem jistého luxusu.

1. Polštářky

Ke spaní stačí možná pro každého spáče jen jeden, ale uvidíte, že když přidáte další, byť jen pro okrasu, dojem zútulnosti ložnice se umocní. Můžete polštářků přidat i víc a nemusí být vždy povlečeny stejně jako polštář, na kterém spíte. Dbejte ale na to, aby byly hodně nadité výplní, působí to mnohem vzdušněji.

2. Přehoz

Praktičtí lidé zapláčou, ale ti, pro které je důležité i pěkné prostředí by měli zpozornět. Skutečně přehoz přes postel a na něm pár polštářků vytvoří neuvěřitelný dojem uklizené a luxusní ložnice. A třeba návštěvu tím jistě překvapíte.

3. Noční stolek

Noční stolek je často nevzhledné skladiště. Jestli uvažujete o jeho koupi, nezapomeňte na zásuvky nebo dvířka, kam můžete skrýt většinu méně používaných předmětů. Do zásuvek se hodí menší, například textilní, krabičky bez víka, které vám i vzásuvce udrží pořádek.

4. Lampy, lampičky

Místo, kde spíte, také zkrášlíte lampičkami. Na nočním stolku asi nějakou máte. Když ale bude mít hezké a robustnější stínítko, hned se umocní dojem určitého přepychu. Vynikající je také vyšší lampička skloubovým systémem ramen. Můžete si ji nastavit nad sebe, vedle sebe, zkrátka tak, jak potřebujete, aby vám svítila na knížku, časopis apod.

5. Potěcha pro oči

Každá místnost by měla mít nějaký svůj estetický vrchol. Může jím být třeba barevně odlišený rám postele, nebo výrazná pelest. Případně nějaká komoda, nebo židle. Ovšem myslete na to, aby takových kusů nábytku nebylo vmístnosti příliš a vzájemně se nepřebíjely. Jeden výrazný kus zcela postačí.

6. Prázdná podlaha

Nezapomeňte, že je nádherné uléhat ke spánku včistém prostředí. Uklízení ponechme jako samozřejmost nyní stranou. Dojmu čistoty pomůžete i tím, když na podlaze nebudou ležet zbytečně se povalující předměty, kusy oblečení, nějaké knížky, kabely apod. A pochopitelně to samé na poličkách a odkládacích plochách.

7. Kování

Zvýšit atraktivitu své ložnice můžete rovněž výměnou kování. Všelijaké kličky a madla lze vželezářství, ale i vhobby marketech dokoupit vmnoha tvarech i zmnoha materiálů. Myslete však při tom na to, že je dobré, aby rozpětí otvorů pro přišroubování madel bylo stejné. Ubude vám práce svrtáním a ještě to bude skvěle vypadat.

8. Zelená je dobrá

I květina vložnici umí dělat zázraky. Stačí jedna výraznější, větší a uvidíte, jak se prostředí zútulní. Jen u alergiků pozor. Dnes ale naleznete i takové květiny, které nedráždí nebo umělé, jež jsou knerozeznání od pravých

9. Něco pěkného navíc

Příjemné ložnici, která nese znaky luxusu lze dopomoci různými dekoracemi. Jen myslete na střídmost. Můžete využít za pelest nějakou výraznější tapetu se vzorem (nejlépe soblými křivkami). Nemusíte se bát tmavších odstínů, naopak jsou lepší. Dřevěný obklad či jeho simulace také není kzahození. A pak jsou to pěkné obrazy. Mohou to být malované i foto obrazy, klidně i dělené. Jen myslete na to, že by ve vás měly hned při koupi vyvolávat klid, pohodu a bezpečí.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také