reklama

Na pražském Výstavišti odstartoval Designblok 2015. Projděte si ho s námi na videu i na fotkách

zidkovm
23. října 2015
Designblok je největší výstava designu ve střední Evropě.
reklama

Tak jako každý rok, přehlídka designu Designblok zahrnuje tři hlavní části, které letos najdete všechny pěkně pohromadě v Praze v Holešovicích v Průmyslovém paláci: Superstudio, Openstudio a Art House. Kromě toho je řada výstav a akcí roztroušená po celé v Praze, letos dokonce dosáhla až do Plzně. Designblok je největší akcí tohoto typu ve střední Evropě. 17. ročník přináší nejlepší české i zahraniční firmy, prezentují se zde designéři zaměření na design a módu.

Vedle toho najdete instalace na pomezí designua umění i diplomové práce studentů uměleckých designérských škol. Každý den se koná řada akcí, v sobotu módní přehlídky, vše je přístupné všem, kdo si koupí vstupenku. Celkem se jedná o 254 instalací, jak se v tom zoorientovat a neztratit? V Holešovicích máte vše pěkně pohromadě, pokud tedy nehledáte cíleně konkrétní akci, která se odehrává někde jine ve městě, vyražte prostě sem.

Superstudio:

V pravém křídle a ve střední části Průmyslového paláce najdete Superstudio. To prezentuje velké zaběhnuté firmy jako je Dřevojas, Ravak, Jelínek, Bomma atd. Sem by tedy měl zavítat ten, kdo hledá i praktickou inspiraci při zařizování svého domova. Nenechte si ujít ochozy nad hlavním sálem, i tady najdete instalace, na balkoně nad vchodem je ukrytý Sběratel - tam se dostanete přes restauraci v patře nad střední částí Průmyslového paláce.

Ve střední části průmyslového paláce najdete umělecké instalace - prezentuje se zde Rakousko, Vitra, ale i sponzoři Heineken a Škoda Auto. Vedle toho najdete ztvárnění Svobody od zajímavých designérů jako je polské duo chmara.rosinke. Vyběhněte nahoru na ochoz k restauraci, i pokud si tu nic nedáte, najdete zde další instalace.

Openstudio:

Levé křídlo Průmyslového paláce nabídlo zázemí začínajícím designérům i pro novinky již zaběhnutých tváří, prezentují se zde školy i amaterký design. Hned u vchodu najdete diplomové práce vítězných diplomantů v sekci Diploma Selection. Projděte si ji na fotkách:

Art House

Z Průmyslového paláce se přesuňte do Lapidária Národního muzea, je hned naproti, kde mezi sochami od počátku české státnosti najdete instalace současných designérů. Atmosféra je to jedinečná, spojení gotiky a 21. století je působivé. Za Průmyslovým palácem v divadle Spirála můžete odstartovat na Mars.

Zájemci o studium designu by měli o víkendu vyrazit do UMPRUM, které otevře všechny své ateliéry. Akcí je bezpočet, prostě si vyberte.

Tady vydatná ochutnávka na našem videu:

(mží)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: designinstalacePlzeňHolešovicestřední EvropaDesignblokHeinekenŠKODA AUTO a.s.kongresové centrumPalais de l'IndustrieVitraLapidárium Národního muzea
reklama