Bydlení

23. října 2015 04:02

Markéta Zídková

Na pražském Výstavišti odstartoval Designblok 2015. Projděte si ho s námi na videu i na fotkách

Designblok je největší výstava designu ve střední Evropě.

Tak jako každý rok, přehlídka designu Designblok zahrnuje tři hlavní části, které letos najdete všechny pěkně pohromadě v Praze v Holešovicích v Průmyslovém paláci: Superstudio, Openstudio a Art House. Kromě toho je řada výstav a akcí roztroušená po celé v Praze, letos dokonce dosáhla až do Plzně. Designblok je největší akcí tohoto typu ve střední Evropě. 17. ročník přináší nejlepší české i zahraniční firmy, prezentují se zde designéři zaměření na design a módu.

Vedle toho najdete instalace na pomezí designua umění i diplomové práce studentů uměleckých designérských škol. Každý den se koná řada akcí, v sobotu módní přehlídky, vše je přístupné všem, kdo si koupí vstupenku. Celkem se jedná o 254 instalací, jak se v tom zoorientovat a neztratit? V Holešovicích máte vše pěkně pohromadě, pokud tedy nehledáte cíleně konkrétní akci, která se odehrává někde jine ve městě, vyražte prostě sem.

Superstudio:

V pravém křídle a ve střední části Průmyslového paláce najdete Superstudio. To prezentuje velké zaběhnuté firmy jako je Dřevojas, Ravak, Jelínek, Bomma atd. Sem by tedy měl zavítat ten, kdo hledá i praktickou inspiraci při zařizování svého domova. Nenechte si ujít ochozy nad hlavním sálem, i tady najdete instalace, na balkoně nad vchodem je ukrytý Sběratel - tam se dostanete přes restauraci v patře nad střední částí Průmyslového paláce.

Ve střední části průmyslového paláce najdete umělecké instalace - prezentuje se zde Rakousko, Vitra, ale i sponzoři Heineken a Škoda Auto. Vedle toho najdete ztvárnění Svobody od zajímavých designérů jako je polské duo chmara.rosinke. Vyběhněte nahoru na ochoz k restauraci, i pokud si tu nic nedáte, najdete zde další instalace.

Openstudio:

Levé křídlo Průmyslového paláce nabídlo zázemí začínajícím designérům i pro novinky již zaběhnutých tváří, prezentují se zde školy i amaterký design. Hned u vchodu najdete diplomové práce vítězných diplomantů v sekci Diploma Selection. Projděte si ji na fotkách:

Art House

Z Průmyslového paláce se přesuňte do Lapidária Národního muzea, je hned naproti, kde mezi sochami od počátku české státnosti najdete instalace současných designérů. Atmosféra je to jedinečná, spojení gotiky a 21. století je působivé. Za Průmyslovým palácem v divadle Spirála můžete odstartovat na Mars.

Zájemci o studium designu by měli o víkendu vyrazit do UMPRUM, které otevře všechny své ateliéry. Akcí je bezpočet, prostě si vyberte.

Tady vydatná ochutnávka na našem videu:

(mží)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky design instalace Plzeň Holešovice střední Evropa Designblok Heineken ŠKODA AUTO a.s. kongresové centrum Palais de l'Industrie Vitra Lapidárium Národního muzea

Přečtěte si také