Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Na Tchaj-wanu staví kostel ve tvaru Popelčina střevíčku

Vydáno: 28.01.2016
Skleněný střevíc je inspirován příběhem místní ženy
Autor: www.cw.com.tw Skleněný střevíc je inspirován příběhem místní ženy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Divy moderní architektury vyrůstají hojně po celém světě. Je ale velmi nezvyklé propojovat je s křesťanstvím. V Litvě stojí budova, která vypadá jako bankovky, v Rakousku zase dům, kterému se přezdívá přátelský cizinec. Ve čtvrti Ocean View Park v Budai na Tchaj-wanu teď staví obrovskou skleněnou botu, vypadá to trochu jako střevíček, který ztratila Popelka.. To by možná nebylo tak zvláštní, kdyby měla sloužit ke komerčním účelům. Její využití však bude jiné – bude to kostel.

Kostel skutečně vypadá jako z pohádky. Je postaven z 320 panelů z tónovaného modrého skla, v patě je téměř 17 metrů vysoký a jeho šířka je 11 metrů. Jeho délka je něco mezi 23 a 24 metry, takže velikost nohy, která by takovou botu obula, by musela být 880. Kolik máte vy – 40?

Kostel je postavený z 320 panelů z tónovaného modrého skla, v patě je téměř 17 metrů vysoký a jeho šířka je 11 metrů
Kostel je postavený z 320 panelů z tónovaného modrého skla, v patě je téměř 17 metrů vysoký a jeho šířka je 11 metrů

Stavba trvala dva měsíce a vyšla na 17 milionů 150 tisíc korun (686 tisíc dolarů). Přestože jde o kostel, bohoslužby se zde budou sloužit jen výjimečně. V obřím střevíčku se budou konat svatby a focení. Časopis New York cituje regionálního úředníka, který tvrdí, v botě budou židle pro milence, sušenky a koláčky.

Skleněný střevíc je inspirován příběhem místní ženy. V 60. letech se měla vdávat jedna krásná čtyřiadvacetiletá dívka jménem Wang. Jenomže onemocněla vážnou nemocí, které se přezdívá Blackfoot (černá noha). Dívce postupně odumíraly nohy, až jí nakonec musely být amputovány. Když o nohy přišla, svatba byla zrušena a ona dožila své dny v kostele. Střevíc je tak na její památku. Možná se ale také stane skvělým způsobem, jak přitáhnout k náboženství více žen.

Budova bude sice otevřena pro veřejnost až 8. února, ale už nyní se k ní sjíždějí davy a fotí se před ní.

Podívejte se na video:

Kostel jako střevíček
(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Bývalý kostel poskytl celkovou plochu 511 metrů čtverečních.

Bydlení v kostele: Pohádka, kterou si zamilujete

Kromě předního vstupu lze vejce opustit i nouzovým zadním východem

Vejce zajistí vězňům ve vězení soukromí

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama