Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Vejce zajistí vězňům ve vězení soukromí

Vězni se možná budou vracet z káznic odpočatější než kdy dřív. Na chodbách těchto typicky hlučných zařízení se totiž chovanci budou léčit tichem v odhlučněných kapslích.
Vydáno: 09.10.2015
Kromě předního vstupu lze vejce opustit i nouzovým zadním východem
Kromě předního vstupu lze vejce opustit i nouzovým zadním východem Autor: archiv Safe Innovations
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ticho mají vězni zakoušet v mobilních terapeutických prostorách z dílny britské společnosti Safe Innovations. Vejce o průměru 2,4 metru je vyrobené z kompozitního plastu vyztuženého skelnými vlákny a jeho 8 dílů lze složit bez použití šroubů nebo svorek během půl hodiny.

„Věznice jsou z podstaty hlučné, většinou totiž sestávají z materiálů, které odrážejí a zesilují zvuky. Terapeutické vejce zevnitř pokrývá pěna, která zvuky vězeňského života tlumí, takže se lidé uvnitř slyší i bez nutnosti zvyšovat hlas,“ líčí výhody kapsle z pohledu vězně její vynálezce Karl Lenton. Uvnitř je k dispozici oválný stolek a prostor osvětlují lampy s proměnlivou barvou světla. K dalšímu vybavení mohou patřit reproduktory a dotykové obrazovky umožňující pohovor s lékařem.

Hluk zvenčí se uvnitř díky speciální izolační pěně nerozléhá
Hluk zvenčí se uvnitř díky speciální izolační pěně nerozléhá
archiv Safe Innovations

Zlevnění zdravotních prohlídek vězňů je hlavní argument dodavatele k zavedení tohoto vynálezu do praxe. Úspora peněz daňových poplatníků přece jen vyznívá pádněji než představa izolovaného komfortu za mřížemi. Nakolik je toto očekávání reálné, brzy ukážou zkušenosti z věznice v anglickém Leedsu, která vejce instaluje jako první.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

5) Překližkový pokojík je umístěn nad výškou hlav kolemjdoucích, tak, aby nebránil provozu na chodníku nebo v užších ulicích.

Skvělé řešení pro bezdomovce: Domeček, který se zavěsí kamkoliv na zeď

Zvenku působí nenápadně

Unikátní minidomek vyrobí víc energie, než sám spotřebuje

Vratislavský byt obýval sám designér několik let

Na moderní městský byt stačilo polskému designérovi jen 13 m²


Článek je zařazen v:
Reklama