Bydlení

5. října 2017 17:15

Tereza Javorová

Nalaďte interiér na podzimní vlnu

Podzim je již v plném proudu, denního světla a tepla ubývá, sychravé počasí a lezavá zima pomalu nahrazují sluneční paprsky. Je čas vybavit interiér hřejivými materiály a barvami. Inspirujte se a připravte svou domácnost na nadcházející roční období!

Flanelové povlečení příjemně zahřeje

Základ flanelového povlečení tvoří hladká bavlněná látka se speciálně upraveným povrchem, který je tzv. počesaný. Procesem počesání vzniká na povrchu jemný vlas, díky kterému je flanelové povlečení mimořádně hebké a příjemně hřejivé. Právě proto je toto povlečení tak oblíbené během chladnějších ročních období. Klasický generacemi oblíbený flanel je vždy vyroben ze 100% bavlny. Nevýhodou tohoto povlečení může být zejména u levnějších variant náchylnost ktvorbě žmolků. Pokud hřejivý flanelový materiál zkombinujete spodzimními barvami a tematickými vzory, bude vaše ložnice i za nepříznivého počasí stále dokonalá.

Foto: Povlečení Matějovský

Stylové skotské plédy

Současné moderní interiéry jsou stále častěji zařizovány v jednoduchém a čistém stylu. Stylové textilie, například v podobě autentických skotských plédů s třásněmi, dokáží spolehlivě zútulnit i minimalistické zařízení obývacího pokoje či ložnice. Skotské plédy jsou v mnoha ohledech velmi praktické, hodí jak na podzim a na zimu domů ke krbu či k televizi, tak třeba i v létě při chladných večerech na terase. Kromě minimalistických interiérů stylově doplní i klasické a starší interiéry.

Skotský pléd. Foto: Povlečení Matějovský

Bavlněné deky vítězí nad mikroplyší

Mikroplyšových dek jsou po celý rok plné tržnice a pulty supermarketů. Je však mikroplyš to, co vás za studeného podzimního odpoledne nejlépe zahřeje? I vpřípadě dek a přehozů se stejně jako u povlečení vyplatí sáhnout po přírodních materiálech. Na poctivou huňatou deku svysokým podílem bavlny se budete domů těšit. Díky přírodním materiálům jsou deky příjemnější na omak, lépe odvádějí vlhkost a při pohybu neelektrizují. Do bavlněné deky se můžete bez obav zachumlat a užít si tak příjemné chvilky ve společnosti vašich blízkých.

Deka Ponte. Foto: Povlečení Matějovský

Podzim i v koupelně

Ani vkoupelně se nemusíte bát podzimních barev. Prostřednictvím ručníků, coby dekorativního a zároveň funkčního textilu, můžete poměrně snadno změnit ráz celé koupelny. Stačí vybrat odstíny, které budou ladit sdlaždicemi, výmalbou a dalším zařízením koupelny. Důležitá však není pouze barva, ale také materiál, ze kterého jsou ručníky vyrobeny. Stejně jako u jiného bytového textilu vybírejte mezi přírodními materiály. Nejspolehlivějším společníkem do koupelny jsou ručníky zklasické nebo egyptské bavlny. Na oblíbenosti získávají také směsi bavlny sbambusem, který je rovněž velmi jemný na omak a pyšní se skvělou savostí.

Ručník Mita. Foto: Povlečení Matějovský


Přečtěte si také