Bydlení

24. března 2016 14:15

Markéta Zídková

Návod: Jak se vyrobit velikonočního zajíčka ze staré ponožky

Velikonoce se blíží! Udělejte si zajíčka z ponožek

Prohrábněte šuplíky a vyndejte liché ponožky. V každé domácnosti jich je několik, takže určitě i u vás se minimálně jedna najde. Nejlepší bude nějaká jednobarevná, v přírodních, nebo jarních pastelových barvách. Z obyčejné ponožky pak jednoduše vyrobíte krásného velikonočního zajíčka.

Kromě ponožky budete potřebovat rýži (pokud nemáte rýži, můžete použít i pohanku, čočku, kroupy), provázek, nůžky a nějaké maličkosti, kterými výsledek dotvoříte, jako třeba mašličku.

Práce je to velmi jednoduchá, přizvěte si na pomoc děti a užijte si společně strávený čas. Postup je vhodný pro malé dětské ruce a potomky bude bavit, že vznikne zvířátko. Velikonoční zajíček z ponožky je také vhodným dárkem pro děti vašich přátel, pokud jim nechcete dávat nezdravé sladkosti nebo peníze.

Role lepenky vám poslouží ke snadnějšímu nasypání výplně do ponožky. Jen provlékněte ponožku kruhem…

… a můžete začít sypat rýži.

Když ponožku naplníte až po patu, přestaňte sypat a použijte provázek. Rozdělte ponožku na dvě části, větší tělo a menší hlavu.

Obě části oddělte provázky a část ponožky nad patou odstřihněte.

Pak nůžkami upravte uši.

Nakonec uvažte mašličku a lihovou fixou nakreslete uši a čumáček.

ZDE najdete celé video.

Ponožky jsou vůbec kouzelná věc a lze z nich dělat různá šitá i nešitá zvířátka, jako je například opička, pejsek či medvídek, ale třeba i bezprstové rukavice nebo natáčky.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také