Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nejchytřejší hodiny na světě vám ukážou přesně to, co chcete

Představte si, že byste u vás doma nebo v kanceláři měli nástěnné hodiny, které by kromě času byly schopné zobrazovat i další informace, včetně nejaktuálnějšího stavu počasí, nejnovějších zpráv a mnohého dalšího. A navíc, jejich podobu byste si mohli změnit, kdykoliv vás napadne!
Vydáno: 14.04.2015
Hodiny jsou dobře vidět i na denním světle.
Hodiny jsou dobře vidět i na denním světle. Autor: Indiegogo.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ne, ne, to není sci-fi, ale realita! Malá společnost „à tout le Monde Studios“ sídlící ve Vídni totiž vyvíjí pohledný projektor, který vám na stěnu zobrazí nejrůznější graficky upravené nástěnné hodiny. Tyto Coolest Clock jsou navíc schopné aktivně reagovat na to, co od nich právě chcete zobrazit. Ovládat se budou jednoduše – z vašeho mobilu pomocí stažené aplikace.

Hodiny jsou zatím v procesu vývoje, ale malá společnost se s nimi přihlásila na web Indiegogo.com, kde může získat od drobných dárců potřebný kapitál. Tímto způsobem se také o Coolest Clock svět nedávno dozvěděl. Nadšení dárci rychle přispívají a Vídeňští hodináři by tak chtěli svůj výtvor uvést do prodeje už na konci tohoto roku.

A co takové zázračné hodiny budou umět? Pochopitelně vám zobrazí čas, ale tak, jak si budete přát. Je libo klasické ručičkové hodiny, nebo digitální číslice, či zobrazení různých časových pásem? Není problém! Podkladem pro zobrazení času a dalších informací jsou zajímavě upravené obrázky, které si jednoduše z nabídky navolíte. Až se vám ten či onen znelíbí, zobrazíte si jiný.

Můžete si vybrat z mnoha motivů, na které se bude čas a další informace zobrazovat.
Můžete si vybrat z mnoha motivů, na které se bude čas a další informace zobrazovat.
Indiegogo.com

Co činí hodiny ještě zajímavější, jsou jejich další funkce.

Jsou vidět. Nemusíte si třeba rozsvěcovat, když se na hodiny chcete podívat večer, případně si zobrazené informace zvětšíte tak, abyste na ně viděli i zdálky. To vše ovládáte z vašeho mobilu.

Ukážou, kde jste. Zajímavou funkcí je určení místa na mapě, kde se třeba nachází v daný okamžik váš miláček. Mapa se vám jednoduše na hodinách zobrazí. V případě, že si takovou funkci navolíte, můžete třeba domácí osazenstvo informovat, kde jste přesně uvízli v dopravní zácpě. Místo svého pobytu můžete ale nechat hodiny u vás doma zobrazit i v případě, kdy jste třeba v zahraničí.

Kamarádí se sociálními sítěmi a médii. Tyto novátorské hodiny vám také zobrazí váš momentální status třeba na Facebooku, případně, co vám kdo „tweetnul“. Přečtete si na nich také zprávy ze zpravodajských serverů.

Motivují. Máte rádi být každý den obohaceni třeba nějakým heslem nebo citátem? I to hodiny umí. Budou vám klidně denně nějaké inspirativní citáty zobrazovat.

Předpovědí počasí. Nejenže se na zobrazeném obrázku hodin dozvíte, jak momentálně venku je, ale můžete se na nástěnném chytrolínovi dozvědět, jak se bude počasí vyvíjet v průběhu celého týdne.

Pamatují si za vás. Máte před sebou horu úkolů a schůzek? Pokud je máte ve svém elektronickém kalendáři v mobilu, hodiny vám přehledně zobrazí, co vás čeká. Kdykoliv se tedy na hodiny podíváte, budete mít přehled, kdy už musíte to a to udělat a kam jít.

Šetří energii. Díky čipu s bluetooth hodiny poznají, kdy jste na blízku nebo přímo v místnosti s nimi a automaticky se rozsvítí. Poznají, i když už odejdete. Pak jednoduše zhasnou. Když nejste doma, energii zkrátka ze sítě neodebírají.

V současnosti se horečně pracuje na el. obvodech a na konci léta už by měl vzniknout prototyp. Uvidíme tedy, jestli se zajímavá myšlenka dočká zdárného zhmotnění.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

V Dílnách tvořivosti vznikají věci pro radost i k užitku

Hodiny z gramodesky? Tipy na hravé doplňky

Hrnky se dají využít různě

Výbava: Jarní doplňky s romantickou náladou

Jablka jako okrasné květiny vytvoříte pouhým zapíchnutím špejle, která vytvoří jablečnému květu „stonek“. Dál už kytici doplníte podle vlastního uvážení.

20 tipů na báječné dekorace z jablek


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama