Bydlení

14. dubna 2015 05:09

Klára Beščecová

Nejchytřejší hodiny na světě vám ukážou přesně to, co chcete

Představte si, že byste u vás doma nebo v kanceláři měli nástěnné hodiny, které by kromě času byly schopné zobrazovat i další informace, včetně nejaktuálnějšího stavu počasí, nejnovějších zpráv a mnohého dalšího. A navíc, jejich podobu byste si mohli změnit, kdykoliv vás napadne!

Ne, ne, to není sci-fi, ale realita! Malá společnost „à tout le Monde Studios“ sídlící ve Vídni totiž vyvíjí pohledný projektor, který vám na stěnu zobrazí nejrůznější graficky upravené nástěnné hodiny. Tyto Coolest Clock jsou navíc schopné aktivně reagovat na to, co od nich právě chcete zobrazit. Ovládat se budou jednoduše – zvašeho mobilu pomocí stažené aplikace.

Hodiny jsou zatím vprocesu vývoje, ale malá společnost se snimi přihlásila na web Indiegogo.com, kde může získat od drobných dárců potřebný kapitál. Tímto způsobem se také o Coolest Clock svět nedávno dozvěděl. Nadšení dárci rychle přispívají a Vídeňští hodináři by tak chtěli svůj výtvor uvést do prodeje už na konci tohoto roku.

A co takové zázračné hodiny budou umět? Pochopitelně vám zobrazí čas, ale tak, jak si budete přát. Je libo klasické ručičkové hodiny, nebo digitální číslice, či zobrazení různých časových pásem? Není problém! Podkladem pro zobrazení času a dalších informací jsou zajímavě upravené obrázky, které si jednoduše znabídky navolíte. Až se vám ten či onen znelíbí, zobrazíte si jiný.

Co činí hodiny ještě zajímavější, jsou jejich další funkce.

Jsou vidět. Nemusíte si třeba rozsvěcovat, když se na hodiny chcete podívat večer, případně si zobrazené informace zvětšíte tak, abyste na ně viděli i zdálky. To vše ovládáte zvašeho mobilu.

Ukážou, kde jste. Zajímavou funkcí je určení místa na mapě, kde se třeba nachází vdaný okamžik váš miláček. Mapa se vám jednoduše na hodinách zobrazí. Vpřípadě, že si takovou funkci navolíte, můžete třeba domácí osazenstvo informovat, kde jste přesně uvízli vdopravní zácpě. Místo svého pobytu můžete ale nechat hodiny u vás doma zobrazit i vpřípadě, kdy jste třeba vzahraničí.

Kamarádí se sociálními sítěmi a médii. Tyto novátorské hodiny vám také zobrazí váš momentální status třeba na Facebooku, případně, co vám kdo „tweetnul“. Přečtete si na nich také zprávy ze zpravodajských serverů.

Motivují. Máte rádi být každý den obohaceni třeba nějakým heslem nebo citátem? I to hodiny umí. Budou vám klidně denně nějaké inspirativní citáty zobrazovat.

Předpovědí počasí. Nejenže se na zobrazeném obrázku hodin dozvíte, jak momentálně venku je, ale můžete se na nástěnném chytrolínovi dozvědět, jak se bude počasí vyvíjet vprůběhu celého týdne.

Pamatují si za vás. Máte před sebou horu úkolů a schůzek? Pokud je máte ve svém elektronickém kalendáři vmobilu, hodiny vám přehledně zobrazí, co vás čeká. Kdykoliv se tedy na hodiny podíváte, budete mít přehled, kdy už musíte to a to udělat a kam jít.

Šetří energii. Díky čipu sbluetooth hodiny poznají, kdy jste na blízku nebo přímo vmístnosti snimi a automaticky se rozsvítí. Poznají, i když už odejdete. Pak jednoduše zhasnou. Když nejste doma, energii zkrátka ze sítě neodebírají.

Vsoučasnosti se horečně pracuje na el. obvodech a na konci léta už by měl vzniknout prototyp. Uvidíme tedy, jestli se zajímavá myšlenka dočká zdárného zhmotnění.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také