Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

20 tipů na báječné dekorace z jablek

Jablečné nápady, než se zakousnete...
Vydáno: 19.10.2014
Jablka jako okrasné květiny vytvoříte pouhým zapíchnutím špejle, která vytvoří jablečnému květu „stonek“. Dál už kytici doplníte podle vlastního uvážení.

Jablko je doslova královským darem přírody. Nejenže má v sobě spoustu prospěšných látek a chutná, ale fascinuje i úžasnými oblými tvary a barevnými odstíny. Snad právě proto dokáže náš domov prodchnout opravdovou podzimní atmosférou.

Jablko je s námi od pradávna. I kdybychom pominuli ono Evino pokušení s jablkem z ráje, o jabloních a jejich pokladech existují zkamenělé doklady staré více než 8000 let. Jablko dokáže nasytit, zahnat chuť na sladké, uklidňuje nervy (obsahuje mj. hořčík a vitamíny skupiny B) a pomůže i při nachlazení (jablečné kyseliny mají antibakteriální účinek). Prospěšné je ale i v mnoha jiných ohledech.

Přírodní dóza na med nebo marmeládu. Po vyprázdnění můžete jablečnou nádobu sníst. Foto:

Kromě toho však skvěle vypadá a my si z jablek můžeme vytvořit nápadité podzimní dekorace. Už jen samotné seskládání jablek do mísy, ošatky či skleněné široké nádoby spolu s ořechy a listy dokáže navodit atmosféru teplého babího léta. S plody jabloní se dá rovněž vyhrát jako s barevnými květy okrasných rostlin. Napíchněte je na tyčky, proložte něčím zeleným, proutím nebo opět listy a máte krásnou kytici. Skvělé jsou i jablečné svícínky. Vydlabejte do plodu otvor velký tak akorát pro čajovou svíčku a je to. Pokud jej vydlabete v místě stopky, tak si vlastně vyrobíte i takové malé lodičky. V nádobě vám pak budou samovolně plout.

Dekorativních nápadů, jak si s jablky vyzdobit domov, je spousta. V naší galerii se pro ty vaše varianty jablečných dekorací můžete inspirovat.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Připravit zahradu na svatební den nemusí být jenom nervy a stres. Pokud nezapomenete na detaily a začnete se jejich přípravě věnovat včas, zažijete i spoustu hezkých chvil.

Svatba na zahradě: Tipy na jednoduché dekorace

Co druh tykve, to jiný tvar

Zavařovat, kandovat, sušit… S dýní se dají dělat divy!

Skliďte úrodu

Zahrada v říjnu. Co všechno musíte udělat?

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama