Bydlení

19. října 2014 06:02

Markéta Zídková

20 tipů na báječné dekorace z jablek

Jablečné nápady, než se zakousnete...

Jablko je doslova královským darem přírody. Nejenže má v sobě spoustu prospěšných látek a chutná, ale fascinuje i úžasnými oblými tvary a barevnými odstíny. Snad právě proto dokáže náš domov prodchnout opravdovou podzimní atmosférou.

Jablko je s námi od pradávna. I kdybychom pominuli ono Evino pokušení s jablkem z ráje, o jabloních a jejich pokladech existují zkamenělé doklady staré více než 8000 let. Jablko dokáže nasytit, zahnat chuť na sladké, uklidňuje nervy (obsahuje mj. hořčík a vitamíny skupiny B) a pomůže i při nachlazení (jablečné kyseliny mají antibakteriální účinek). Prospěšné je ale i v mnoha jiných ohledech.

Kromě toho však skvěle vypadá a my si z jablek můžeme vytvořit nápadité podzimní dekorace. Už jen samotné seskládání jablek do mísy, ošatky či skleněné široké nádoby spolu s ořechy a listy dokáže navodit atmosféru teplého babího léta. S plody jabloní se dá rovněž vyhrát jako s barevnými květy okrasných rostlin. Napíchněte je na tyčky, proložte něčím zeleným, proutím nebo opět listy a máte krásnou kytici. Skvělé jsou i jablečné svícínky. Vydlabejte do plodu otvor velký tak akorát pro čajovou svíčku a je to. Pokud jej vydlabete v místě stopky, tak si vlastně vyrobíte i takové malé lodičky. V nádobě vám pak budou samovolně plout.

Dekorativních nápadů, jak si s jablky vyzdobit domov, je spousta. V naší galerii se pro ty vaše varianty jablečných dekorací můžete inspirovat.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také