návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

20 tipů na báječné dekorace z jablek

zidkovm , Vydáno: 19.10.2014
Jablka jako okrasné květiny vytvoříte pouhým zapíchnutím špejle, která vytvoří jablečnému květu „stonek“. Dál už kytici doplníte podle vlastního uvážení.
Autor: Shelterness.com Jablka jako okrasné květiny vytvoříte pouhým zapíchnutím špejle, která vytvoří jablečnému květu „stonek“. Dál už kytici doplníte podle vlastního uvážení.
Jablečné nápady, než se zakousnete...

reklama

Jablko je doslova královským darem přírody. Nejenže má v sobě spoustu prospěšných látek a chutná, ale fascinuje i úžasnými oblými tvary a barevnými odstíny. Snad právě proto dokáže náš domov prodchnout opravdovou podzimní atmosférou.

Jablko je s námi od pradávna. I kdybychom pominuli ono Evino pokušení s jablkem z ráje, o jabloních a jejich pokladech existují zkamenělé doklady staré více než 8000 let. Jablko dokáže nasytit, zahnat chuť na sladké, uklidňuje nervy (obsahuje mj. hořčík a vitamíny skupiny B) a pomůže i při nachlazení (jablečné kyseliny mají antibakteriální účinek). Prospěšné je ale i v mnoha jiných ohledech.

Přírodní dóza na med nebo marmeládu. Po vyprázdnění můžete jablečnou nádobu sníst. Foto:

Kromě toho však skvěle vypadá a my si z jablek můžeme vytvořit nápadité podzimní dekorace. Už jen samotné seskládání jablek do mísy, ošatky či skleněné široké nádoby spolu s ořechy a listy dokáže navodit atmosféru teplého babího léta. S plody jabloní se dá rovněž vyhrát jako s barevnými květy okrasných rostlin. Napíchněte je na tyčky, proložte něčím zeleným, proutím nebo opět listy a máte krásnou kytici. Skvělé jsou i jablečné svícínky. Vydlabejte do plodu otvor velký tak akorát pro čajovou svíčku a je to. Pokud jej vydlabete v místě stopky, tak si vlastně vyrobíte i takové malé lodičky. V nádobě vám pak budou samovolně plout.

Dekorativních nápadů, jak si s jablky vyzdobit domov, je spousta. V naší galerii se pro ty vaše varianty jablečných dekorací můžete inspirovat.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Připravit zahradu na svatební den nemusí být jenom nervy a stres. Pokud nezapomenete na detaily a začnete se jejich přípravě věnovat včas, zažijete i spoustu hezkých chvil.

Svatba na zahradě: Tipy na jednoduché dekorace

Kompotovaná dýně chutná skvěle

DÝNĚ: Zavařování a kandování. Poradíme, jak si ji užít celoročně

Skliďte úrodu

Zahrada v říjnu. Co všechno musíte udělat?

reklama

reklama

Přečtěte si také