Bydlení

3. července 2018 06:00

redakce Prima Zoom

10 nejhorších designových trendů. Kterému jste podlehli?

Vany na nožičkách, dlouhé závěsy nebo poličky v kuchyni... Co z toho je nejhorší? Některé designové kousky vypadají skvěle, ale po praktické stránce za moc nestojí. Podívejte se na náš seznam věcí, které se ze sna promění v noční můru.

Bílé čalounění

Objevuje se často vrůzných katalozích a časopiseckých článcích. Bílý gauč je krásný, jenže nepraktický. Pokud máte děti nebo zvířata, rozhodně volte barvu čalouněného nábytku, která snese nějakou tu skvrnu od bláta nebo jídla.

Otevřené úložné prostory

Vposlední době se čím dál tím častěji objevuje trend ukládání nádobí do polic. Zatímco oblečení vložnici můžete klidně nechat na stojanech a obejdete se bez skříně, nádobí by se mělo schovat pěkně do skříňky. Jednak je docela nepravděpodobné, že udržíte vpolicích takový pořádek, aby vypadaly jako ze žurnálu, a potom bude na nádobí akorát dopadat prach.

Závěsy až kpodlaze

Tenhle luxus přenechte stránkám časopisů. Závěsy, které sahají až kpodlaze, se velice snadno zašpiní a navíc překážejí.

Stylizace

Není asi větší nuda, než když se pokusíme, aby měl pokoj jednotný jasně daný styl. Můžeme vnést do bytu trochu Provence, Orientu nebo amerického venkova, ale neměli bychom podřídit jednomu stylu úplně všechno. Bude nás to časem nudit.

Vany na nožičkách

Vždycky nás nadchnou, ale domů bychom je nechtěli. Vany na nožičkách sice voní starými časy a stanou se dominantou velkých koupelen, jenže nás brzy otráví. Jejich údržba i instalace jsou jen pro ty, kteří mají čas na neustálé uklízení a trpělivost. Více se dozvíte ZDE.

Umyvadla na desce

Je snimi podobný problém jako svanami na nožičkách. Tam, kde se spojují sdeskou, bude ulpívat špína, a pokud nebudete okolí umyvadla čistit dostatečně často, vystavujete se riziku, že za čas už vaše luxusní umyvadlo bude špindírou koupelny.

Podlaha skrytá pod kobercem

Někdy je to řešení, jak zakrýt starou nevzhlednou podlahu, ale pokud chcete schovávat hezké parkety nebo prkna pod koberec, tak zastavte. Spíš se podívejte po kusových kobercích, které lépe vyniknou. Navíc pokud do místnosti položíte celoplošný koberec, jakékoli stěhování nábytku se stane problémem. Nožičky vždycky zanechají stopy, takže jakmile jednou nábytek rozmístíte, už tak bude muset zůstat.

Výrazné vzory

Výrazné vzory přenechte doplňkům a dekoracím. Nepoužívejte je na velké kusy nábytku nebo závěsy. Za chvíli se vzor okouká a bude vás jenom rozptylovat. Neznamená to, že se nemůžete pořádně odvázat, ale výrazné vzory používejte spíše na ty věci, které se dají snadno vyměnit.

Skleněné povrchy

Sklo každý interiér pozvedne a dodá mu eleganci. Jen na moment. Skleněné povrchy se hned upatlají a zapráší. Skleněná deska konferenčního stolku je snad to nejhorší. Vpotíž se promění i skleněné dveře od skříněk. Snažte se sklo omezit na doplňky, jako jsou vázy nebo dekorační mísy, pro povrchy stolků a skříněk volte raději jiný materiál, který se lépe udržuje.

Tmavé stěny

Nejpraktičtější jsou bílé stěny, už kvůli tomu, že pokud dojde kpoškození výmalby, nebudete muset hledat nebo míchat určitý odstín. Tmavé stěny jsou elegantní, ale ubírají světlo a jakákoli odřenina na nich bude vidět. Pokud chcete tmavý odstín výmalby, pak ho aplikujte jen na jednu stěnu.


Přečtěte si také