reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

3 důvody, proč opravdu nechtít vanu na nožičkách...

matoušhartman , Vydáno: 07.06.2018
Vana na nožičkách je lákavá, ale praktická není vůbec
Autor: istock.com Vana na nožičkách je lákavá, ale praktická není vůbec
Vana na nožičkách vypadá skvěle. Viděli jsme ji v televizních seriálech, ve filmech a také v obchodech. Jenže jaká je daň za nádhernou koupelnu? Vany na nožičkách totiž vydrží krásné, jen když se o ně pořádně postaráme.

reklama

Všichni sníme o koupelně jako z časopisu už kvůli tomu, že české koupelny nejsou mnohdy větší než komora. Vrcholem vkusu je pak vana na nožičkách, roky osvědčená klasika. Jenže tahle krása má několik háčků.

Úklid nebude trvat chvilku

S vanou na nožičkách je jeden základní problém… má nožičky. Kvůli nim vzniká pod vanou prostor, který se stane ideálním útočištěm prachu a nečistot. Čištění okolí vany se tak promění v práci, která zabere podstatně více času, než kdybyste si do koupelny umístili  standardní vanu. Je to daň za krásu, kterou vana na nožičkách oplývá. Jenže i ta nemusí trvat věčně. Zvlášť pokud úklid zanedbáte, může se špína usadit v záhybech nožiček a v místě, kde se napojují na vanu. 

Vana na nožičkách vyjde draho Foto: Vana na nožičkách vyjde draho. Foto: istock.com

Náklady na instalaci

Zvlášť pokud budete chtít mít vanu v prostoru, uprostřed koupelny, pak se připravte na nesnáze s její instalací. Bude potřeba posunout odtok i přívod vody. Nejedná se o levnou záležitost. K ceně vany na nožičkách, která bývá vyšší než u klasické vany, tak připočtěte i větší náklady na instalatéra.

Konec sprchování

Jednu věc si při snění o vaně na nožičkách často neuvědomujeme. Nejde se v ní sprchovat. I kdybyste měli kolem celé vany závěs, stejně voda skončí na podlaze a vy budete po každém sprchování jenom vytírat. Vana na nožičkách je tak spíše dekorací než funkční součástí bytu.

Další články:

 

Koupelnové dlaždičky vytváří dokonalou iluzi.

GALERIE: Tohle nejsou okna v paneláku, ale koupelnové dlaždičky! Designéři vytvořili dokonalou iluzi

Jak vyladit svoji koupelnu?

Nemáte na rekonstrukci koupelny? Nevadí, poradíme vám, jak ji rychle a za pár korun oživit

Jakou chybu jste udělali vy?

Toto je 8 nejhorších chyb při zařizování obýváku. Kolika jste se dopustili?

 

Úklid nebude trvat chvilku

S vanou na nožičkách je jeden základní problém…má nožičky. Kvůli nim vzniká pod vanou prostor, který se stane ideálním útočištěm prachu a nečistot. Čištění okolí vany se tak promění v práci, která zabere podstatně více času, než kdybyste sáhli po klasické vaně. Je to daň za krásu, kterou vana na nožičkách oplývá. Jenže i ta nemusí trvat věčně. Zvlášť pokud úklid vynecháte, může se špína usadit v záhybech nožiček a v místě, kde se napojují na vanu. Té se budete zbavovat těžko.

Náklady na instalaci

Zvlášť pokud budete chtít mít vanu v prostoru, uprostřed koupelny, pak se připravte na nesnáze s její instalací. Bude potřeba posunout odtok i přívod vody. Nejedná se o levnou záležitost. K ceně vany na nožičkách, která bývá vyšší než u klasické vany, tak připočtěte i větší náklady na instalatéra.

Konec sprchování

Jednu věc si při snění o vaně na nožičkách často neuvědomujeme. Nejde se v ní sprchovat. I kdybyste měli kolem celé vany závěs, stejně voda skončí na podlaze a vy budete po každém sprchování jenom vytírat. Vana na nožičkách ej tak spíše dekorací, než funkční součástí bytu.

 

 

Článek je zařazen v: vana , úklid , koupelny

reklama

Přečtěte si také