návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Největší trendy roku 2019: barvy drahokamů, béžová nebo art deco

Vydáno: 02.02.2019
Jaké jsou největší trendy roku 2019?
Autor: istock.com Jaké jsou největší trendy roku 2019?
Už je sice únor, ale konec zimy představuje ideální čas pro změny v bytě. Načerpejte inspiraci a přivítejte jaro s posledními trendy.

reklama

Nemusíte samozřejmě hned změnit všechno (i když můžete!), ale někdy je prostě čas na refresh a kultivaci nejen našich tělesných schránek, ale také příbytků. Než se do toho pustíte, raději si zjistěte, jaké trendy budou aktuální v roce 2019.

Únor je takový nijaký měsíc, prostě ideál pro váš osobní projekt. Nebude vás rozptylovat hezké počasí. a až jaro nesměle zaťuká na okna, přivítáte ho ve vyladěném příbytku.

Co se tedy bude „nosit” v interiérech v tomto roce?

Barvy drahokamů

Safírová modř, tmavě smaragdově zelená, jantarově oranžová, ametystově fialová. Prostě barvy drahokamů frčí! Potřebujete hluboké a plné tóny barev, teplé odstíny. Spárujte je v teplých kombinacích s vínovou, hořčičnou nebo béžovou.

Syté ale zároveň zářící barvy drahokamů se letos vrátí
Autor: istock.com Syté ale zároveň zářící barvy drahokamů se letos vrátí

Béžová je nová šedá

Šedou barvu, která dominovala roku 2018, letos nahradí teplejší tóny béžové. K ní se přidají krémová a medová. Béžové barvy se nebojte, je neutrální, elegantní, teplá a dobře se kombinuje skoro se vším.

Béžová není nudná!
Autor: istock.com Béžová není nudná!

Nehynoucí art deco

Asi se nikdy neokouká a nikdy nebude out. Tahle éra s fantastickou estetikou bude ale letos víc v kurzu než jindy. Prvky art deco dají vašemu bytu punc elegance a luxusu. Domov osvěží barové vozíky, hrací stolky, kovové prvky a krásné leštěné dřevo.

Art deco je tu s námi už roky a neomrzí nás
Autor: unsplash.com Art deco je tu s námi už roky a neomrzí nás

Černá v matu

Matná černá je jedním z rychle rostoucích trendů. Proč si ji pozvat domů? Vytváří drama, má vysoký kontrast, prostě dodá šmrnc. Černou barvu můžete použít mnoha různými způsoby: natřít ji na stěny, nechat vyniknout na nábytku anebo alespoň na textilních doplňcích.

Příroda a eko prvky

Přírodní prvky budou letos dominantní. Pokud milujete přirozenost a přírodní materiály, jako jsou bavlna, len a kůže, buďte v klidu, jsou stále populární. Stejně jako dřevo, které se nikdy nepoddá vrtkavým trendům a zůstává interiérovou stálicí.

Přírodní materiály získají letos opravdové uznání
Autor: istock.com Přírodní materiály získají letos opravdové uznání

Minimalismus

Pro rok 2019 se sice předpovídá maximalismus, ale minimalismus tu s námi zůstane i nadále. Stále nás přitahuje jeho čistota, jednoduchost a vzdušnost. Méně je prostě více. Zkuste trochu provětrat byt a zbavte se věcí, které zbytečně zabírají místo. Nechte si to nejnutnější, ať promluví čisté linie a jednoduchost.

Zlatý poklad

Drahý kov tu s námi zůstane. Jeho popularita neklesá. Navíc se objevuje v různých odstínech. Taková lesklá mosaz se bude vyjímat zejména v kuchyni. Zlata se nebojte, dokáže být opravdu moderní. Kombinujte ho s přírodními materiály a neutrálními barvami.

Zlatá s námi zůstane i letos
Autor: istock.com Zlatá s námi zůstane i letos

Rada na závěr

Nezapomeňte, že současné trendy brzy nahradí nové, a proto volte moudře. Pokud chcete domů nějaký žhavý výkřik, raději ho pojednejte jako doplněk, který se dá snadno vyměnit, až odezní jeho čas. Základ interiéru by měl být o kvalitě a nadčasovosti. A také o vaší osobnosti, abyste se doma cítili opravdu skvěle, bez ohledu na vrtkavou módu.

ku

reklama

Článek je zařazen v: trendy 2019 , trendy , béžová , přírodní materiály , zlatá , art deco , 2019

reklama

Přečtěte si také