Bydlení

2. února 2019 06:00

redakce Prima Zoom

Největší trendy roku 2019: barvy drahokamů, béžová nebo art deco

Už je sice únor, ale konec zimy představuje ideální čas pro změny v bytě. Načerpejte inspiraci a přivítejte jaro s posledními trendy.

Nemusíte samozřejmě hned změnit všechno (i když můžete!), ale někdy je prostě čas na refresh a kultivaci nejen našich tělesných schránek, ale také příbytků. Než se do toho pustíte, raději si zjistěte, jaké trendy budou aktuální v roce 2019.

Únor je takový nijaký měsíc, prostě ideál pro váš osobní projekt. Nebude vás rozptylovat hezké počasí. a až jaro nesměle zaťuká na okna, přivítáte ho ve vyladěném příbytku.

Co se tedy bude „nosit” v interiérech v tomto roce?

Barvy drahokamů

Safírová modř, tmavě smaragdově zelená, jantarově oranžová, ametystově fialová. Prostě barvy drahokamů frčí! Potřebujete hluboké a plné tóny barev, teplé odstíny. Spárujte je v teplých kombinacích s vínovou, hořčičnou nebo béžovou.

Béžová je nová šedá

Šedou barvu, která dominovala roku 2018, letos nahradí teplejší tóny béžové. Kní se přidají krémová a medová. Béžové barvy se nebojte, je neutrální, elegantní, teplá a dobře se kombinuje skoro se vším.

Nehynoucí art deco

Asi se nikdy neokouká a nikdy nebude out. Tahle éra s fantastickou estetikou bude ale letos víc v kurzu než jindy. Prvky art deco dají vašemu bytu punc elegance a luxusu. Domov osvěží barové vozíky, hrací stolky, kovové prvky a krásné leštěné dřevo.

Černá v matu

Matná černá je jedním zrychle rostoucích trendů. Proč si ji pozvat domů? Vytváří drama, má vysoký kontrast, prostě dodá šmrnc. Černou barvu můžete použít mnoha různými způsoby: natřít ji na stěny, nechat vyniknout na nábytku anebo alespoň na textilních doplňcích.

Příroda a eko prvky

Přírodní prvky budou letos dominantní. Pokud milujete přirozenost a přírodní materiály, jako jsou bavlna, len a kůže, buďte v klidu, jsou stále populární. Stejně jako dřevo, které se nikdy nepoddá vrtkavým trendům a zůstává interiérovou stálicí.

Minimalismus

Pro rok 2019 se sice předpovídá maximalismus, ale minimalismus tu snámi zůstane i nadále. Stále nás přitahuje jeho čistota, jednoduchost a vzdušnost. Méně je prostě více. Zkuste trochu provětrat byt a zbavte se věcí, které zbytečně zabírají místo. Nechte si to nejnutnější, ať promluví čisté linie a jednoduchost.

Zlatý poklad

Drahý kov tu snámi zůstane. Jeho popularita neklesá. Navíc se objevuje vrůzných odstínech. Taková lesklá mosaz se bude vyjímat zejména vkuchyni. Zlata se nebojte, dokáže být opravdu moderní. Kombinujte ho s přírodními materiály a neutrálními barvami.

Rada na závěr

Nezapomeňte, že současné trendy brzy nahradí nové, a proto volte moudře. Pokud chcete domů nějaký žhavý výkřik, raději ho pojednejte jako doplněk, který se dá snadno vyměnit, až odezní jeho čas. Základ interiéru by měl být o kvalitě a nadčasovosti. A také o vaší osobnosti, abyste se doma cítili opravdu skvěle, bez ohledu na vrtkavou módu.

ku


Přečtěte si také