Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Největší trendy roku 2019: barvy drahokamů, béžová nebo art deco

Už je sice únor, ale konec zimy představuje ideální čas pro změny v bytě. Načerpejte inspiraci a přivítejte jaro s posledními trendy.
Vydáno: 02.02.2019
Jaké jsou největší trendy roku 2019?
Autor: istock.com Jaké jsou největší trendy roku 2019?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nemusíte samozřejmě hned změnit všechno (i když můžete!), ale někdy je prostě čas na refresh a kultivaci nejen našich tělesných schránek, ale také příbytků. Než se do toho pustíte, raději si zjistěte, jaké trendy budou aktuální v roce 2019.

Únor je takový nijaký měsíc, prostě ideál pro váš osobní projekt. Nebude vás rozptylovat hezké počasí. a až jaro nesměle zaťuká na okna, přivítáte ho ve vyladěném příbytku.

Co se tedy bude „nosit” v interiérech v tomto roce?

Barvy drahokamů

Safírová modř, tmavě smaragdově zelená, jantarově oranžová, ametystově fialová. Prostě barvy drahokamů frčí! Potřebujete hluboké a plné tóny barev, teplé odstíny. Spárujte je v teplých kombinacích s vínovou, hořčičnou nebo béžovou.

Syté ale zároveň zářící barvy drahokamů se letos vrátí
Autor: istock.com Syté ale zároveň zářící barvy drahokamů se letos vrátí

Béžová je nová šedá

Šedou barvu, která dominovala roku 2018, letos nahradí teplejší tóny béžové. K ní se přidají krémová a medová. Béžové barvy se nebojte, je neutrální, elegantní, teplá a dobře se kombinuje skoro se vším.

Béžová není nudná!
Autor: istock.com Béžová není nudná!

Nehynoucí art deco

Asi se nikdy neokouká a nikdy nebude out. Tahle éra s fantastickou estetikou bude ale letos víc v kurzu než jindy. Prvky art deco dají vašemu bytu punc elegance a luxusu. Domov osvěží barové vozíky, hrací stolky, kovové prvky a krásné leštěné dřevo.

Art deco je tu s námi už roky a neomrzí nás
Autor: unsplash.com Art deco je tu s námi už roky a neomrzí nás

Černá v matu

Matná černá je jedním z rychle rostoucích trendů. Proč si ji pozvat domů? Vytváří drama, má vysoký kontrast, prostě dodá šmrnc. Černou barvu můžete použít mnoha různými způsoby: natřít ji na stěny, nechat vyniknout na nábytku anebo alespoň na textilních doplňcích.

Příroda a eko prvky

Přírodní prvky budou letos dominantní. Pokud milujete přirozenost a přírodní materiály, jako jsou bavlna, len a kůže, buďte v klidu, jsou stále populární. Stejně jako dřevo, které se nikdy nepoddá vrtkavým trendům a zůstává interiérovou stálicí.

Přírodní materiály získají letos opravdové uznání
Autor: istock.com Přírodní materiály získají letos opravdové uznání

Minimalismus

Pro rok 2019 se sice předpovídá maximalismus, ale minimalismus tu s námi zůstane i nadále. Stále nás přitahuje jeho čistota, jednoduchost a vzdušnost. Méně je prostě více. Zkuste trochu provětrat byt a zbavte se věcí, které zbytečně zabírají místo. Nechte si to nejnutnější, ať promluví čisté linie a jednoduchost.

Zlatý poklad

Drahý kov tu s námi zůstane. Jeho popularita neklesá. Navíc se objevuje v různých odstínech. Taková lesklá mosaz se bude vyjímat zejména v kuchyni. Zlata se nebojte, dokáže být opravdu moderní. Kombinujte ho s přírodními materiály a neutrálními barvami.

Zlatá s námi zůstane i letos
Autor: istock.com Zlatá s námi zůstane i letos

Rada na závěr

Nezapomeňte, že současné trendy brzy nahradí nové, a proto volte moudře. Pokud chcete domů nějaký žhavý výkřik, raději ho pojednejte jako doplněk, který se dá snadno vyměnit, až odezní jeho čas. Základ interiéru by měl být o kvalitě a nadčasovosti. A také o vaší osobnosti, abyste se doma cítili opravdu skvěle, bez ohledu na vrtkavou módu.

ku

Článek je zařazen v: trendy 2019 , trendy , béžová , přírodní materiály , zlatá , art deco , 2019
Reklama