Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nespoutané bydlení v elektickém stylu. Buďte originální a odvážní!

Neradi se řídíte nejrůznějšími pravidly u daných stylů bydlení? Tak pak je pro vás ten eklektický tím pravým. Všechno je povolené, můžete kombinovat staré s novým, nepoužité s použitým, na první pohled zdánlivě nesourodé prvky a třeba i ty hýřící vtipem i vážností či naopak pompézní s těmi jednoduchými. Je to prostě na vás, tak nechejte promluvit eklektismus v takovém rozsahu, jak ho pociťujete právě vy.
Vydáno: 14.06.2018
Retro a Skandinávie, no proč ne?!
Retro a Skandinávie, no proč ne?! Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ti, co milují řád a drží se tvrzení, že všechno má mít svůj smysl, si v tomto směru budou ťukat na čelo. Ostatní si s nadšením vyladí svůj styl podle svých preferencí, aniž by jim do toho zasahovaly předem vymezené normy.

Hrajte si

Nemusíte promýšlet, zda na stěnu může přijít béžová spolu s mátovou, jestli se k sobě hodí či to není přece jen moc. Myšlenka pojetí eklektismu vede ke kombinacím, které by v daném interiéru čekal jen málokdo, a i přesto jim to spolu maximálně sluší. Co takhle omšelé vintage stěny spojit s prudce fuchsiovou, do rámu povolat obraz s futuristickou malůvkou a k tomu ultra moderní skleněný konferenční stůl spolu s pohodlnými retro křesílky? No, povězte sami, není to osvobozující? Když můžete vše a nemusíte nic, když sami nechcete.

Moderní s trochou retra. Takhle je to naprosto v pořádku!
Moderní s trochou retra. Takhle je to naprosto v pořádku!
istock.com

V čem je jádro pudla?

Jde o to, že něčím musíte začít. Od něčeho odpíchnout a pak to dále rozvíjet do finální podoby. Někoho nakopne pohled na polstrovanou půlnočně modrou pohovku na zlatých nožkách, bláznivá soška jako suvenýr z dálkou vonících cest nebo třeba směsice sytých barevných přechodů s nevšední zrnitostí omítky či betonové stěrky. Nebraňte se ani tvarově originálnímu zrcadlu. Na ta totiž mnozí často zapomínají.

Dopřejte si čas

Nejde o to vybavit kompletně váš domov hned a tlačit na pilu. Obcházejte obchody, ale i bazary, hledejte, nechejte si nákup prvně pořádně projít hlavou či oprašte staré harampádí, co babička chtěla z půdy nekompromisně vyhodit. Jak poznáte, že jste vybrali správně? Daná věc ve vás vzbudí příjemné pocity, prostě budete někde uvnitř svého já vědět, že tak je to v pořádku. A pak taky bude.

Antracitově šedé zdivo a smaragdově zelená pohovka jsou sice nevšední, leč maximálně zdařilé!
Antracitově šedé zdivo a smaragdově zelená pohovka jsou sice nevšední, leč maximálně zdařilé!
istock.com

Vytříbený vkus

I když hranice ani normy neexistují, tak to neznamená, že to, co k sobě poskládáte, bude vypadat vždycky skvěle. Je potřeba mít dobrý úsudek a neplácat páté přes deváté. Co takhle přiznané cihly, moderní LCD televizor a na stěně obraz méně známého šlechtice či klasické umělecké dílo ve zdobném rámu, u moderního krbu obyčejný proutěný koš na dřevěná polena a karafa s chuťově delikátní irskou pálenkou? Podle nás je to vyloženě božská záležitost.

Na první pohled jako na zámku, na ten druhý však už nikoliv.
Na první pohled jako na zámku, na ten druhý však už nikoliv.
istock.com

Zůstaňte sví za každou cenu

Nikomu a ničemu se nepodřizujte a zařizujte si domov podle toho, co se líbí vám a přijde vám ideální. Věční vtipálci se nevyhnou milým vtípkům stejně jako ti konzervativní je i v eklektickém ladění rádi opomenou.

LZ

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7