reklama

Jablíčkové dekorace vás doprovodí na cestě od podzimu do Vánoc

Simona Sedláčková
15. listopadu 2020
Šťavnatá jablíčka patří k symbolům podzimu, ale zároveň i Vánoc, na které se všichni už tolik těšíme. Proto využijme právě dekorace inspirované jablky, abychom se zlehka přenesli od podzimu k předvánočnímu času.
reklama

Letošní úroda jablek byla nečekaně bohatá, proto si můžete dovolit využít některá pro kouzelné podzimní a předvánoční dekorace.

Kytice zčervených jablíček

Menší a klidně i planá kyselá jablíčka vyskládejte do nádherné kytice. Základ tvoří kostka florexu, tedy hmoty pro aranžování rostlin. Jablíčka napíchněte na špejle, sjejichž pomocí budou držet ve florexu. Prázdná místa mezi plody zaplňte malými větvičkami buxusu nebo jiné stálezelené dřeviny.

Jednoduché věnečky

Není nic jednoduššího než malá jablíčka napíchnout na silnější drát a vytvořit věneček. Ozdobte ho kouskem chvojí, buxusem nebo břečťanem a zavěste na vchodové dveře.

Předvánoční svícení

Dny už se kvapem krátí a večery bývají čím dál delší. Proto si vytvořte jednoduché svícny. Jablíčka vydlabejte a vložte do nich svíčku.

Pokud doma najdete velkou mísu nebo smaltované či porcelánové umyvadlo, můžete si přichystat i kouzelnou plovoucí dekoraci.

Nazdobený stůl

Svícen vytvořený zjablíček a skořice se tváří spíše podzimně, ale dekorace zjablek, chvojí a rychlených hyacintů už dává tušit blížící se Vánoce.

Ta nejkrásnější jablíčka si přece jen schovejte až na Vánoce, abyste znich mohli vytvořit podobné dárečky pro každého člena rodiny.

Nezapomínejte na ptáčky!

Ze strnišť už to pěkně fouká, tak by to chtělo začít spřikrmováním ptáčků. Kromě oblíbených semínek spousta znich nepohrdne ani jablíčky.

Jablka,Vánoce a vánoční dekorace z jablíček patří odedávna k sobě...

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama