reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

6 tipů na netradiční zdobení dýní. Využijte třpytky, papírové ubrousky i mašle

Simona Sedláčková , Vydáno: 27.10.2020
Vyřezávané dýně vidíme každoročně na podzim skoro u každého domu, ale my pro vás máme několik nápadů na zdobení netradiční. Takové dýně sice musíte nechat vykukovat jenom za oknem, protože se do sychravého počasí moc nehodí, ale uvidíte, kolik lidí se u nich obdivně zastaví.

reklama

Dýně, které budete zdobit podle našich dnešních nápadů, musí být dokonale vyzrálé, s tvrdou slupkou. Budou totiž zdobit v teple domova a tam se nevyzrálé plody kazí mnohem rychleji než venku, v chladu. Použít můžete i dýně umělé, u kterých nehrozí, že by se vaše dílo za chvíli zničilo. Hlavně aby vaše dekorace byly originální!

Dýně ozdobte stuhou

Je to tak jednoduché, a přitom velmi efektní. Pěkně vyzrálé dýně ovažte různými typy stuh, které doma najdete. Černé stuhy se budou hodit k halloweenskému svátku asi nejvíc, ale zlaté a stříbrné zase budou vypadat mnohem luxusněji.

Dýně ozdobte stuhou
Autor: Pinterest.com Dýně ozdobte stuhou

Zahalte dýně do krajky

Vystřihněte kolo z krajky nebo ze záclonoviny, po celém obvodu ho prošijte jehlou a nití, aby se dalo stáhnout a dovnitř vložte dýni. Nejlépe se vám bude pracovat s krajkou pružnou.

Zahalte dýně do krajky
Autor: Pinterest.com Zahalte dýně do krajky

Dýně posypte třpytkami

Dýni natřete po celé ploše disperzním lepidlem typu Herkules a ihned ji posypejte třpytkami, které seženete v papírnictví, ve výtvarných potřebách, někdy i v květinářství nebo spolehlivě na internetu.

Dýně posypte třpytkami
Autor: Pinterest.com Dýně posypte třpytkami

Dýně ozdobí i perličky a flitry

Hodně netradičně budou vypadat dýně, zdobené malými perličkami a lesklými flitry. Můžete je nejprve natřít zlatou nebo stříbrnou barvou a pak teprve nalepovat ozdoby. Aby vám korálky a perličky ihned držely na správném místě, můžete je připíchnout na dýni obyčejnými špendlíky bez barevných hlaviček.

Dýně ozdobí i perličky a flitry
Autor: Pinterest.com Dýně ozdobí i perličky a flitry

Dýně se strašidelným tetováním

Nádherně budou vypadat i dýně, na které nakreslíte vzor obyčejným permanentním nebo akrylovým fixem. Budou vypadat jako potetované!

Dýně se strašidelným tetováním
Autor: Pinterest.com Dýně se strašidelným tetováním

Dýně v kabátku z papírových ubrousků

Vyberte si opravdu hodně vyzrálou dýni s tvrdou slupkou a natřete ji na bílo, nejlépe Balakrylem. Po zaschnutí dýni polepte vystřiženými motivy z papírových ubrousků. Pracujte jenom s vrchní, potištěnou vrstvou ubrousku a použijte lepidlo Herkules nebo speciální lepidlo na dekupáž.

Dýně v kabátku z papírových ubrousků
Autor: Pinterest.com Dýně v kabátku z papírových ubrousků

Připravte si i nejrůznější halloweenské dobroty:

Nejlepší dekorace jsou ty k jídlu

Jak si užít Halloween s dětmi? Připravte strašidelné jídlo a roztomilé dekorace

Halloween už klepe na dveře

Nebojte se duchů a pojďte péct! Halloween už klepe na dveře

reklama

Článek je zařazen v: dýně , dekorace , netradiční , výzdoba , Halloween

reklama

Přečtěte si také