6 tipů na netradiční zdobení dýní. Využijte třpytky, papírové ubrousky i mašle

Vyřezávané dýně vidíme každoročně na podzim skoro u každého domu, ale my pro vás máme několik nápadů na zdobení netradiční. Takové dýně sice musíte nechat vykukovat jenom za oknem, protože se do sychravého počasí moc nehodí, ale uvidíte, kolik lidí se u nich obdivně zastaví.

Dýně, které budete zdobit podle našich dnešních nápadů, musí být dokonale vyzrálé, stvrdou slupkou. Budou totiž zdobit vteple domova a tam se nevyzrálé plody kazí mnohem rychleji než venku, vchladu. Použít můžete i dýně umělé, u kterých nehrozí, že by se vaše dílo za chvíli zničilo. Hlavně aby vaše dekorace byly originální!

Dýně ozdobte stuhou

Je to tak jednoduché, a přitom velmi efektní. Pěkně vyzrálé dýně ovažte různými typy stuh, které doma najdete. Černé stuhy se budou hodit khalloweenskému svátku asi nejvíc, ale zlaté a stříbrné zase budou vypadat mnohem luxusněji.

Zahalte dýně do krajky

Vystřihněte kolo zkrajky nebo ze záclonoviny, po celém obvodu ho prošijte jehlou a nití, aby se dalo stáhnout a dovnitř vložte dýni. Nejlépe se vám bude pracovat skrajkou pružnou.

Dýně posypte třpytkami

Dýni natřete po celé ploše disperzním lepidlem typu Herkules a ihned ji posypejte třpytkami, které seženete vpapírnictví, ve výtvarných potřebách, někdy i vkvětinářství nebo spolehlivě na internetu.

Dýně ozdobí i perličky a flitry

Hodně netradičně budou vypadat dýně, zdobené malými perličkami a lesklými flitry. Můžete je nejprve natřít zlatou nebo stříbrnou barvou a pak teprve nalepovat ozdoby. Aby vám korálky a perličky ihned držely na správném místě, můžete je připíchnout na dýni obyčejnými špendlíky bez barevných hlaviček.

Dýně se strašidelnýmtetováním

Nádherně budou vypadat i dýně, na které nakreslíte vzor obyčejným permanentním nebo akrylovým fixem. Budou vypadat jako potetované!

Dýně vkabátku zpapírových ubrousků

Vyberte si opravdu hodně vyzrálou dýni stvrdou slupkou a natřete ji na bílo, nejlépe Balakrylem. Po zaschnutí dýni polepte vystřiženými motivy zpapírových ubrousků. Pracujte jenom svrchní, potištěnou vrstvou ubrousku a použijte lepidlo Herkules nebo speciální lepidlo na dekupáž.

Připravte si i nejrůznější halloweenské dobroty:

Sdílejte článek

Přečtěte si také