návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak vyzdobit byt na Halloween? Takhle snadno to jde!

Aktualizováno: 23.09.2020
Halloween má kořeny v židovských oslavách.
Autor: istock.com Halloween má kořeny v židovských oslavách.
Hrůzu nahánějící svátek zase klepe na dveře. Po roční odmlce je Halloween opět tady. Děti vás s rozzářeným kukučem nabádají, ať si strašidelně vyzdobíte vaše obydlí? Neváhejte, máme pro vás hromadu inspirace.

reklama

Velká většina z nás si myslí, že tento svátek od nás připlul z USA, avšak není tomu tak. Tato tradice poputovala z Říma do Irska, odkud se přenesla za oceán. Nekažte dětem radost a pojďte si užít dekorování na vlně hravého strachu. Bude to stát za to.

Halloween volá po dýni

I když zrovna nemáte na vyřezávání tykví kdovíjaký talent, zkusit to určitě můžete. Kromě tolik symbolického obličeje můžete dýni vyzdobit i úplně jinak. Za pomoci vrtačky můžete do tykve provrtat otvory, které budou zobrazovat květiny nebo třeba třpytivou záři táhnoucí se až k malé víle (tu však ale budete muset vyřezat). Pokud vás tlačí čas a můžete postrádat vykrajovátka, opatrně je do dýně zaklepejte kladívkem, ty se postarají o to, že výsledný obrazec bude pravidelný.

Prima tip: Pokud se vám nechce v dýňové lucerně během večeru vyměňovat svíčky, zavřete do ní světelný LED řetěz a budete mít po problému.

Při vyřezávání dýně si užijete s dětmi kopec zábavy.
Autor: istock.com Při vyřezávání dýně si užijete s dětmi kopec zábavy.

Malým dekoračním tykvím to bude moc slušet, když je potřete lepidlem a hojně zasypete záplavou třpytek. Volte jak stříbrné, tak zlaté.

Pavučiny musíte mít

Klidně můžete zapomenout vysmejčit každý roh, ale i tak to nebude stačit. Čím víc pavučin, tím lepší efekt. Buď si je můžete uháčkovat, vystříhat z papíru, vykoupit celé papírnictví, nebo si je můžete utkat za pár kaček z režných provázků. Velmi oblíbené jsou ty XXL, které se houpají na balkoně a vy tak musíte přizvat na scénu umělé pavouky a tomu podobnou havěť. Báječně vypadají také netopýři (stačí je načrtnout na arch černého papíru a vystřihnout). A pokud pavučin pořád nebudete mít dost, sáhněte po těch ve spreji. K dispozici jsou v černé i bílé barvě.

Bez pavučin o Halloweenu ani ránu! Foto: Bez pavučin o Halloweenu ani ránu! Foto: istock.com

Kreativní lucerny s minimem nákladů

Nemá smysl kupovat tematické lucerny, když je můžete vykouzlit doma za pár chvil. Úplně postačí zavařovací sklenice, na pohled milé jsou i ty z dětských přesnídávek, šablony z papíru s hrůzu nahánějícími motivy, barevný sprej a režný provázek. Jak jednoduché, že? A teď už můžete tvořit ostošest podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Kout jako z hororu

Pokud pořádáte akci pro dospěláky, klidně to můžete vzít i takto autenticky. Akorát musíte počítat s tím, že někomu můžete přivodit mrtvici. Stačí prokombinovat větvičky se starou omšelou lucernou, naaranžovat lebky, vytáhnout se s kontrastní rudou růží spolu s bělostnými perlami, plus nakonec vše zastříkat pavučinou. Vidět tohle u někoho před půlnocí, tak máme v redakci dost.

Když nejste troškař a rádi byste něco echt strašidelného. Foto: Když nejste troškař a rádi byste něco echt strašidelného. Foto: istock.com

Takhle snad možná večeřel i Drákula

Když párty, tak pořádná. S prostíráním se nijak nežinýrujte. Na stůl vyskládejte svíčky na způsob každý pes, jiná ves, do svícnu postavte třeba ty krémově bílé, které můžete nechat pokapat rudým voskem. Rádi byste nějaké stylové občerstvení, nic vás ale takto narychlo nenapadá? Inspirujte se na našem sesterském webu Prima Fresh... Abyste sklidili jako hostitelé plný počet, neváhejte si vyhrát i se svým kostýmem.

Kdo se bojí, ať k vám dnes večer raději nechodí! Foto: Kdo se bojí, ať k vám dnes večer raději nechodí! Foto: istock.com

(lz)

Další články:

Dýně je plnohodnotný stavební materiál

Trend podzimu: Lidé staví domky z dýní. Podívejte se, jak vypadají

Jak využít staré sklenice?

Vdechněte starým sklenicím nový život! Stačí mít pět minut a kreativního ducha

reklama

Článek je zařazen v: party , oslava , duchové , Halloween , strašidla

reklama

Přečtěte si také