Halloween v Česku

18. září 2019 06:00

maku-la@seznam.cz

Jak si užít Halloween s dětmi? Připravte strašidelné jídlo a roztomilé dekorace

Halloween je sice strašidelný svátek, ale můžete si ho užít i s dětmi. Vtipné a originální halloweenské dekorace je nevystraší a na jídle si pochutnají. Můžete připravit čarodějnické prsty nebo třeba dračí vejce. V dekoracích budou oblíbené čarodějnice nebo třeba roztomilí pavouci. Tak se pusťte do vyrábění a vaření.

Podzimní chmurné počasí, které snad nikdo na světě nemá rád, nám zpříjemní tajemné období dušiček, kdy si připomínáme všechny zesnulé. Jiní se naopak těší na halloweenský svátek a sním spojenou dýňovou výzdobu. Ať se u vás slaví 2. listopadu, 31. října nebo neslavíte nic, pár strašidelných dekorací vám zajisté zvednou náladu.

Ostatně, kdy jindy si užít mysteriózní atmosféru více než při dušičkách? Pokud máte děti, můžete je zapojit do výroby strašidelných dekorací. Předem víme, že úspěch bude zaručen.

1. Strašidelné jídlo

Ideální strašidelná výzdoba je ta, která se dá sníst. Nadělá pár dní parádu a potom se recykluje tím nejlepším způsobem.

2. Papírové výtvory

Stačí jen lepidlo, nůžky a barevný papír. Stěmito pomůckami vykouzlíte jednoduché, ale velmi efektní dekorace. Vaše děti budou stejně nadšené, jako zčarodějného jídla.

3. Stačí starý rámeček

Pokud se vám do interiéru nehodí starý rámeček, který máte doma, můžete ho jednoduše použít na strašidelnou výzdobu.

4. Ruličky do ručky

Rulička od toaletního papíru poslouží jako ideální materiál kvýrobě roztomilých malých strašidel. Vykouzlit se dá jakýkoliv přízrak nebo zvíře. Tuhle dekoraci budou děti milovat.

Další halloweenské nápady:


Přečtěte si také