Bydlení

30. ledna 2020 06:00

Tereza Javorová

Noc za mřížemi: Hotel ve stylu thajského vězení láká na drsný, ale autentický zážitek

Strávit noc za mřížemi a ve vězeňském mundúru? To se vám může podařit, aniž byste spáchali tresný čin. Hotel v Bangkoku zařízený ve stylu thajského vězení nabízí autentický zážitek pro všechny cestovatele, které omrzely pětihvědičkové hotely a touží po nevšením ubytování.

Ocitnout se v thajském vězení není až tak složité - stačí, že vám nedopatřením propadne vízum či naletíte podvodníkovi a místo v hotelu s bazénem můžete skončit v cele s drogovým dealerem. Hostel v Bangkoku však na takovém zážitku postavil byznys. Nvštěvníky láká na tvrdé postele za mřížemi a pruhované mundúry, ve kterých zakusí atmosféru thajského vězení, aniž by byli za cokoli odsouzeni.

V tmavých celách nečekejte nic víc než jen tvrdé palandy a mříže. Toalety hosté sdílí spolu s ostatními „vězni.“ Aby majitelé přidali ještě více na autentičnosti tohoto nevšedního zážitku, je v hotelu Sook Station povinná večerka, kdy v určitou hodinu personál zhasne všechno osvětlení. Ačkoli „dozorci“ jsou většinou, co se týká večerky, shovívavější, stává se, že se slabší povahy raději s hostelu brzy odhlásí.

Podle majitele bangkokského hostelu lidé budou nevšední ubytování buď zbožňovat, anebo nenávidět. Jedna noc v cele mezi čtyřmi holými zdi stojí kolem 1100 korun. I když se jedná o relativní novinku, hotel už navšívily stovky spokojených zákazníků.

Realitu pravého thajského vězení přesto nemůžeme z hostelem Sook Station úplně srovnávat. Věznice v Bangkoku jsou přeplněné a přímo uprostřed se místo toalet nachází díra. Pro majitele však nebylo inspirací výlučně thajské vězení, ale jak se svěřil, jeho oblíbený film: Útěk z vězení Shawshank.

Podívejte se, jak to v hotelu ve stylu thajského vězení vypadá. Chtěli byste v něm strávit noc?

(bb)

Další články:


Přečtěte si také