Život v miniaturních domech a bytech

27. srpna 2019 14:00

Markéta Kašková

Domy budoucnosti: Ve 3D tiskárně vzniknou celé vesnice. Jak dlouho trvá jejich výroba?

Takto by měla vypadat první vesnice vyrobená 3D tiskárnou. Jedná se o řešení bydlení pro lidi žijící v chudobě nebo bez dostačujících prostředků. Systém a výroba je velmi jednoduchá – stačí vize a jedna velká 3D tiskárna.

Pro rodiny žijící za méně než 200 dolarů měsíčně (4500 korun) je přístup kbezpečnému zázemí, které by je ochránilo před přírodními a jinými nebezpečími, komplikovaný. Tato část populace je velmi zranitelná a nemá na výběr. Jejich každodenní starostí je přežít.

Dům postavený za 24 hodin

Revoluční řešení v obří 3D tiskárně přinesla firma Fuseproject, která se pustila do projektu rovnou celé vesnice. Výhodou této techniky budování je její rychlost. Dům je postaven za 24. hodin. Revoluční technika může zlepšit životy některých z nejchudších obyvatel světa. 3D tisk nabízí nový a výkonný nástroj pro realizaci tohoto potenciálu a posunutí mise vpřed.

Uvnitř vzákladním vybavení najdeme bílé betonové zdi nahrubo odkryté. Noví majitelé si budou moc vybrat barvu exteriéru, který se přizpůsobí jejich požadavku.

Podívejte se do galerie na celý proces a výsledek tohoto projektu.

Firma Fuseproject se spojila scharitou New Story, aby společně zahájily neziskové práce kukončení globálního bezdomovectví. Řeší otázky stavebních technologií a věnují se revoluci v oblasti homebuildingu. „Tuto průkopnickou metodu výstavby domů dodáme rodinám v Latinské Americe, které potřebují dostupné bydlení, které se přizpůsobí jejich každodennímu životu,“ tvrdí společnost.

Lidé se uvnitř musejí cítit dobře

„Pracovali jsme přímo s komunitami, snažili se dozvědět více o jejich kultuře a prostředí, abychom si byli jisti, že nabízíme možnosti, které reagují na jejich potřeby bydlení. Navíc je důležité pochopit jejich tradiční domácí design,“ dodává společnost na svém webu.

Podívejte se na animaci celého projektu.

Další články:


Přečtěte si také