Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Shani Shinganapur je indická vesnice, kde lidé žijí bez dveří. Nikdo se tu totiž neodváží krást

Dveře jsou pro obyvatele vesnice Shani Shinganapur známé též pod názvem Sonai zbytečnost. Veškeré domy, sídla firem, chrámy ani obchody dveře nemají. Vesničané totiž spoléhají na ochranu shůry.
Vydáno: 01.12.2016
Obyvatelé vesnice Shani Shingnapur se nestrachují o své věci. Věří, že zloděje bůh potrestá slepotou
Autor: www.amusingplanet.com Obyvatelé vesnice Shani Shingnapur se nestrachují o své věci. Věří, že zloděje bůh potrestá slepotou
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Celou vesnici Shani Shinganapur známou též pod názvem Sona podle přesvědčení jejích obyvatel chrání před zloději, násilníky a bandity Bůh Shani, který je bohem Saturnu. Vesničané tak dodnes uchovávají dokonce i své cennosti v nezamčených krabičkách. Třebaže v dávnější minulosti se občas něco ztratilo, za posledních několik let místní nepamatují jediného zloděje. Za svou bezpečnost vesnice Sonai zjevně vděčí této víře, takže ani cizí lidé se neodvaží něco ukrást. Vesničané věří, že případné zloděje ztrestá božstvo slepotou.

Bohové tu podle pověsti ztrestají každého zloděje
Autor: imgur.com Bohové tu podle pověsti ztrestají každého zloděje

Vše začalo před 300 lety, kdy podle legendy velká voda přinesla do vesnice těžký velký kámen.V noci se pak vesničanům zjevil bůh Saturnu Shani. Řekl jim, že je oním kamenem, v jehož podobě přišel na svět, a navrhl jim obchod: když kámen umístí tak, aby byl viditelný odevšad ve vesnici, bude chránit jejich domovy. Shani nechtěl chrám, chtěl aby byl kámen jen volně uložený, aby mu chrámem bylo celé nebe. Vesničané poslechli, a od té doby kámen uctívají. To, že se jedná jen o pomyslný svatostánek, na jejich víře nic nemění. Ač za chrám považují jen otevřené prostranství bez jakékoliv stavby, denně toto místo navštíví na 40 000 lidí. V době svátku, jako je Novoluní (Amavasya), počet návštěvníků vzrůstá až na 300 000.

[[nid:]]

O vesnici se už dříve zajímala média kvůli tomu, že ženám byl vstup do svatyně po staletí zapovězen. V dubnu 2016 však nejvyšší soud v Bombaji tento zákaz zrušil.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Žádná policie, žádná kriminalita nebo nezaměstnanost

Vítejte v socialistickém ráji. Ve městě Marinaleda není nezaměstnanost a všichni vydělávají stejně

Hundertwasserův dům v dolním Rakousku najdete 3 km od obce Roiten v údolí Kamptal nazvaném podle řeky Kamp

Hundertwasser dokázal proměnit i roubenku v pestrý klenot

Článek je zařazen v: vesnice , Shani Shinganapur , Sonai
Reklama