Bydlení

19. května 2020 12:50

redakce Prima Zoom

Sencor stahuje mobilní klimatizace z roku 2019, které se mohou vznítit. Jsou to typy SAC MT1221CH a SAC MT1222CH

Společnost FAST ČR, která je výhradním distributorem výrobků Sencor v Česku, vyzývá zákazníky, aby přestali klimatizace používat a vrátili je na centrálu společnosti. Dostanou nazpět peníze v plné výši nákupní ceny.

Společnost začala stahovat klimatizace již vloni. Momentálně je zajištěno více než 90 procent potenciálně rizikových produktů. Všem zákazníkům byly vráceny peníze. Na trhu zbývají ale poslední kusy klimatizací, které mohou zkratovat. Pokud máte doma mobilní klimatizace Sencor SAC MT1221CH nebo SAC MT1222CH (výrobní šarže „Lot: 2019122***“) vyrobené v roce 2019, kontaktujte distributora na čísle+420 323 204 348 (denně v době od 9.00 do 17.00)nebo na e-mailu info@sencor.cz.).

Zákazníci, u kterých došlo k opravě (vyvázání vadné kabeláže) výše jmenované klimatizace autorizovaným servisem, mohou produkt dále používat a výzva k vrácení produktu se jich netýká.

Společnost FAST ČR zjistila na základě provedené expertizy reklamovaného zboží možnost vzniku závažné poruchy u modelů výše zmíněných mobilních klimatizacíSencor. Vinou poruchy může dojít při užívání těchto jednotek k poškození vnitřní elektroinstalace a následnému zvýšení rizika zkratu, respektive vznícení klimatizace.

Oba typy klimatizace, Sencor SAC MT1221CH a Sencor SAC MT1222CH, jsou starší modely roku 2019 a od července 2019 je již není možné koupit na žádném trhu včetně Česka a Slovenska. Nemůže se tak stát, že by si tento model zákazník mohl koupit letos.

„Na vzniklou situaci jsme začali okamžitě po jejím odhalení reagovat. Nahlásili jsme modely České obchodní inspekci i do mezinárodního výstražného systému, který upozorňuje spotřebitele na rizikové výrobky,“uvádíPetr Uher, Senior Quality Manager společnosti FAST ČR,a dodává:„Bezpečnost našich výrobků je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme obratem kontaktovali většinu zákazníků, kteří si zmíněné modely zakoupili, a informovali je prostřednictvím našich distribučních a prodejních kanálů. Zákazníkům, které se nám nepodařilo kontaktovat přímo, se snažíme od začátku července 2019 uvedené informace zprostředkovat formou placených sdělení v celostátním tisku, rozhlasu, na internetových serverech a sociálních sítích. Výzvu jsme dále zařadili i do letáků PLANEO Elektro, distribuovaných v mnoha milionech kusů týdně. Porucha se týká jen omezeného počtu kusů zmíněných modelů klimatizací z roku 2019. V současné chvíli jsme zajistili již více než devadesát procent potenciálně rizikových produktů, u nichž již došlo k refundaci či opravě.“

Sdílejte článek
Štítky klimatizace

Přečtěte si také