Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Plánujete dřevostavbu? Inspiraci přináší Salon dřevostaveb 2016

Salon dřevostaveb 2016 představí české i zahraniční architektonické hvězdy.
Vydáno: 03.02.2016
Salon dřevostaveb 2016
Salon dřevostaveb 2016 Autor: archiv Salonu dřevostaveb
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ve dnech 4.–7. února 2016 bude mít svou premiéru 11. ročník Salonu dřevostaveb, největší nesoutěžní přehlídky toho nejlepšího, co v oblasti moderní dřevěné architektury za poslední rok vzniklo. V letošním ročníku se představí celkem 40 staveb, z toho 23 projektů z Čech, 16 ze Slovenska a 1 z Rakouska. Páteční odpoledne bude patřit zahraničním architektům, kteří představí své projekty na odborné konferenci v restauraci PORT 58 (Tusarova 857/58).

Svou stavbu Haus 37m přijede představit rakouský architekt Juri Troy, jehož práce je spojena s oblastí Vorarlberska. Nebude chybět ani zástupce ze Slovenska Peter Mandl, který představí své molo s kavárnou na Dunaji. Naše severní sousedy bude reprezentovat polská architektka Magdalena Zawada s chatou Solominy.

Haus 37m přijede představit rakouský architekt Juri Troy
Haus 37m přijede představit rakouský architekt Juri Troy
archiv Salonu dřevostaveb

 

Příznivci domácí architektonické scény se mohou těšit na přednášky českých architektů Mozaika dřevostaveb. Ta se bude konat tradičně v sobotu 6. února od 16.00 do 18.00 hodin v auditoriu doprovodného programu veletrhu Dřevostavby na holešovickém Výstavišti.

Všechny prezentované stavby budou také představeny v publikaci Ročenka dřevostaveb 2015. Po pražské premiéře se Salon dřevostaveb 2016 přesune do Rakouského kulturního fóra v Bratislavě. Více informací o projektu SALON DŘEVOSTAVEB naleznete www.salondrevostaveb.cz.

Dům v obci Středokluky si užívá slunce v jižní části parcely

Majitelé rodinného domu ve Středoklukách si užívají dvou teras a jižní zahrady

Salon dřevostaveb je nesoutěžní přehlídka kvalitní moderní architektury ze dřeva. Formou výstavy, přednášek, projekcí a odborné literatury nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího, co v tomto oboru za poslední rok vzniklo. Přehlídka má těžiště na veletrhu Dřevostavby. Po zbytek roku se pak výstava pravidelně představuje i v dalších městech České republiky a na Slovensku.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Tvarem připomíná vlnu

Zvlněnou dřevostavbu postavili na řece

Interiér s umírněnou obdobou Lary Croft

Vyzkoušejte si bydlení v pasivní dřevostavbě. Třeba jen na víkend

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama