Bydlení

30. ledna 2016 06:01

Markéta Zídková

Majitelé rodinného domu ve Středoklukách si užívají dvou teras a jižní zahrady

Dům byl postaven v roce 2014.

Rodinný dům leží na rovinatém pozemku bez vzrostlé zeleně v obci Středokluky. Hlavní hmota domu je dvoupodlažní s pultovou střechou. Tuto část protíná jednopodlažní kvádr, který tak vytváří na obou stranách obytné terasy s různou možností využití dle denní doby a osvětlení.

Do domu se vstupuje ze závětří přímo do vstupní haly, ze které je přístupné technické zázemí a malá koupelna. Hala je kontinuálně propojena do hlavního obytného prostoru, který je prosklený na obě části pozemku s dřevěnými terasami. Za schodištěm vedoucím do horního patra je prostor kuchyně a pracovny. V horním patře jsou umístěny dětské pokoje, ložnice s šatnou, koupelna a oddělené WC. Dům je omítnut světlou smetanovou omítkou. Garáž z lehké nezateplené konstrukce je obložena modřínovými prkny. Okna jsou plastová v odstínu černé. Pultová střecha je kryta trapézovými plechy.

Dům je umístěn v jižní části parcely. Vstup na pozemek je z jihozápadní hranice parcely. Vstup do domu je z jihozápadu.

Autor: Ing. arch. Václav zahradníčekSpolupráce: Ing. arch Michal KotlasRealizace: Domesi – 2014Dispoziční řešení: 5 + 1Užitná plocha: 137,5m2Zastavěná plocha: 130,8m2 s garážíNosná konstrukce: two by fourVnější obvodový plášť: stěrková omítka + dřevěný modřínový obklad (garáž)Podlahy: dřevěné, vinylové, keramická dlažbaVytápění: elektrické přímotopy, el. podlahové rohože, krbová kamnaOkna: dřevěné Euro okna s dvojsklemVětrání: Řízená výměna vzduchu pomocí rekuperační jednotkyStřecha: Nad částí 1NP – plochá střecha, nad částí 2NP – pultová střecha

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky koupelna zahrada terasa okno dům rodinný dům pozemek omítka Středokluky pultová střecha

Přečtěte si také