Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Potřebujete dobít baterky? Pořiďte si domů strom

Designéři se často inspirují přírodou. Proč si pořizovat napodobeniny, běžte rovnou ke zdroji.
Vydáno: 04.09.2014
Starý kmen a moderní nábytek se v tomto případě nijak neruší. Všimněte si i malé ozdoby na větvi, která letitému stromu dodává svěžest a hravost.
Autor: Skylarkstudio.blogspot.com Starý kmen a moderní nábytek se v tomto případě nijak neruší. Všimněte si i malé ozdoby na větvi, která letitému stromu dodává svěžest a hravost.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už jste se někdy zamýšleli nad tím, co vše dokáže stvořit útulný domov? Jestli jste milovníci přírody, pak určitě ve vašem domácím království, v němž se chcete cítit dobře, nebudou chybět rostliny. Někteří lidé se však nespokojí jen s pár napěchovanými květináči. Kdepak, jdou na to „od lesa“ a pořídí si rovnou strom!

O blahodárných účincích přírody a stromů zvlášť toho bylo napsáno už mnoho. Víme, že moderní doba nám bere klid a naše duše se často ztrácí ve zmatku všeho toho, co „musíme“ dennodenně plnit za úkoly. Stromy nám naopak léčivou silou dokážou navrátit klid, posílit nás, vyčistit nám nejen plíce, ale i hlavu od zbytečných stresujících maličkostí. Dovedou nás vrátit k vnitřní harmonii i k životu v souladu se svým okolím.

Klasické palmy jsou stále moderní.
Autor: Homedit.com Klasické palmy jsou stále moderní.

Vždy originál

Ovšem nejen to je důvod, proč si někteří architekti a hlavně obyvatelé bytů a domů pořizují do svých příbytků strom nebo alespoň jeho fragment. Je to i jeho neopakovatelná struktura kmene a koruny. Nic se v jeho stavbě neopakuje, vše je jedinečné a přes zdánlivý chaos se řídí řádem života. Strom nebo jeho část může tak neobyčejně ozvláštnit prostor čtyř stěn a prodchnout jej živoucí energií. Stačí se jím po návratu domů nechat jen okouzlit a dobít.

Nemusíte hned kácet les, někdy stačí být jen pozorný a využít již kmeny a stromy, které musely z různých důvodů padnout. Můžete si také svůj vlastní strom stvořit. Podívejte se do naší galerie. Najdete v ní nejen šetrnou architekturu, která nechá stromy růst i uprostřed místnosti, ale i využití přestárlých kmenů, sloupy, které stavbu stromů napodobují, či jen stromy malované nebo skvěle zachycené na fototapetě.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Dřevěný samorost vždy člověka čímsi přitahoval. Vy si s touto fototapetou můžete nádherně vyzdobit svůj byt, stačí mít alespoň jednu stěnu volnou. (Komar, Old Giant, rozměr: 368x254

Bez hřebíku a kladiva. Velký přehled dřevěných tapet

Piknik můžete mít každý den ....

20 zelených nápadů inspirovaných přírodou

Pohráli jsme si s barvami

Proměna: Jedna místnost 15x jinak. Která se vám nejvíc líbí?

Článek je zařazen v:
Reklama