Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Přistavět jde i byt v činžovním domě. Podívejte se, jak chytře!

V Česku jde pořád ještě o sprosté slovo – pohled na neumětelské zásahy z doby komunismu je varující. Doba se ale změnila a přístavba ke stávajícímu domu je opět důstojnou alternativou ke koupi většinou těžko dostupného velkého bytu. Dokladem toho je i následující příklad ze sousedního Rakouska.
Vydáno: 27.05.2015
Přístavba vedle většího interiéru nabídla i velkou terasu a vlastní přístup na zahradu
Přístavba vedle většího interiéru nabídla i velkou terasu a vlastní přístup na zahradu Autor: archiv APM Achitects
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Velkorysá přístavba v Mödlingu poblíž Vídně poskytla místo pro kuchyni, jídelnu i obývací zónu s překrásným výhledem na Vídeňský les. Předmětný dům z přelomu 19. a 20. století už jednu přístavbu zažil, když jej v 60. letech navýšili o dvě na pět pater a z jedné strany i rozšířili o patrovou přístavbu. Prostor pro popisovaný moderní byt vznikl navýšením této přístavby o jedno další patro. Původní byt nebyl se svou plochou 130 m² rozhodně malý. Jeho majitelé ale chtěli víc prostoru a přístavba s plochou 70 m² jim přiblížila komfort, jehož by se jinak dobírali už jen zvažovanou stavbou vlastního domu.

Třebaže jde o byt v činžovním domě, díky točitému schodišti má vlastní přístup z terasy na zahradu. Přístavba je velmi světlá díky prosklení na celou výšku patra. Moderní je i interiér, kde s betonovými zdmi kontrastuje podhled z latí, který pokračuje i ve střešním převisu nad terasou.

Laťový strop pokračuje z interiéru do střešního převisu nad terasou
Laťový strop pokračuje z interiéru do střešního převisu nad terasou
archiv APM Achitects

Aby přistavěné patro příliš nezatížilo původní přístavbu, zvolili projektanti lehkou konstrukci kombinující dřevěné trámy a ocelové rámy. Plochou střechu pak stavaři příčně vyztužili ocelovými nosníky. Velká světlá výška (320 cm) původního traktu umožnila rozvést vzduchotechniku pro kontrolované větrání.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Od přízemí vychýlený horní tubus zastiňuje jak fasádu pod sebou, tak i okolí bazénu. V Peru je to deviza

Dům s patrem do kříže překvapí svými tvary

Domky rozestavěné po obvodu pozemku chrání před hlukem od aut a poskytují závětří

Jak odhlučnit zahradu? Rozdělit dům do několika menších staveb

Ve spojení se scenerií za okny má i tvar domu svůj smysl

Kanadský pár si postavil dům, který shazuje sníh


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama