Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Proměna obýváku s krbem. Dopadla na jedničku

Když vám to doma připadá okoukané, chce to změnu. Tak přemýšlel i majitel dvoupatrového domku v Atlantě.
Vydáno: 11.11.2016
Televize se z rohu místnosti (před přestavbou) posunula přímo nad římsu krbu. Na obrazovku je tak dobře vidět z mnoha míst pokoje

Věděl ale, že je důležité nenechat vše náhodě. Umožnil proto do změn v hlavní místnosti promluvit i interiérového designéra a TV producenta Briana Patricka Flynna. Jak sami uvidíte, dobře udělal.

Hlavní místnosti vévodí krb. Ten se pochopitelně také nevyhnul změnám. V nové podobě se stává nenápadným ústředním tématem stoupajícím vzhůru v podobě keramického bílého obkladu. Byla u něj také zvětšena římsa, aby poskytovala víc místa do hloubky a bylo na ni možné odložit dekorativní předměty.

Takhle to tu vypadalo před tím. Moc vlídnosti prostor nepobral, co říkáte?
Takhle to tu vypadalo před tím. Moc vlídnosti prostor nepobral, co říkáte?
Brian Patrick Flynn / HGTV.com

Proměnu obývacího pokoje ale jistě definují především barvy, světlo, nábytek a rostlinné dekorace. Barevná kombinace je vystavěna na bílé, lehce šedivé a béžové. Původní záměr majitele byl nechat velké místnosti vymalovat zeleně. Naštěstí na to nedošlo. Zvolené nenásilné barvy jsou neutrální a jemně vrstvené v několika odstínech. Nejenže lahodí oku, ale navíc oproti předchozímu stavu pomáhají místnost prosvětlit. Jsou navíc neutrální. Vaši oblíbenou barvu pak můžete do místnosti dodat různými doplňky.

Chcete-li přidat symetrii do velké místnosti, pomůže vám například způsob umístění vhodného nábytku. Stačí jej rozmístit doprostřed pokoje podobně jako v případě této proměněné společenské místnosti. Jak vidíte, pohodlí bílého měkkého gauče je tu skombinováno s proutěnými koši místo konferenčního stolku. Kombinace různého stylu nábytku pomáhá navodit pocit zažitého prostředí a určité uvolněnosti a otevřenosti obyvatel domu.

Tady je odkryta ona praktičnost proutěného konferenčního stolku. Tam se toho ale vejde, že?  A vše je hned po ruce Foto: Tady je odkryta ona praktičnost proutěného konferenčního stolku. Tam se toho ale vejde, že? A vše je hned po ruce; foto: Brian Patrick Flynn / HGTV.com

Hravou kombinaci materiálů dovršuje kovové svítidlo, silnější koberec a hladká dřevěná plovoucí podlaha. Dohromady dobře vybrané předměty vytvořily v místnosti útulná zákoutí. Jejich příjemnou atmosféru ještě dotvářejí závěsy na oknech a pochopitelně obrazy, jež zlehka vyplňují prázdný prostor mezi podlouhlou hmotou uměle vytvořeného širokého „komínu“ krbu a krajními stěnami. Jak uvidíte v naší galerii, došlo tu zkrátka k inspirativní proměně „na jedničku“!

[[nid:]]

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Vertikální ocelová nika na dřevo navazuje na „bronzovou“ stěrku za TV

Moderní krb přinesl oheň do rodinné vily v pražských Kunraticích

Reklama
Článek je zařazen v: Galerie, Amerika, Brian Patrick Flynn, renovace, interiérový design, městské bydlení
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama