Bydlení

11. listopadu 2016 13:37

Jana Brass

Proměna obýváku s krbem. Dopadla na jedničku

Když vám to doma připadá okoukané, chce to změnu. Tak přemýšlel i majitel dvoupatrového domku v Atlantě.

Věděl ale, že je důležité nenechat vše náhodě. Umožnil proto do změn v hlavní místnosti promluvit i interiérového designéra a TV producenta Briana Patricka Flynna. Jak sami uvidíte, dobře udělal.

Hlavní místnosti vévodí krb. Ten se pochopitelně také nevyhnul změnám. V nové podobě se stává nenápadným ústředním tématem stoupajícím vzhůru v podobě keramického bílého obkladu. Byla u něj také zvětšena římsa, aby poskytovala víc místa do hloubky a bylo na ni možné odložit dekorativní předměty.

Proměnu obývacího pokoje ale jistě definují především barvy, světlo, nábytek a rostlinné dekorace. Barevná kombinace je vystavěna na bílé, lehce šedivé a béžové. Původní záměr majitele byl nechat velké místnosti vymalovat zeleně. Naštěstí na to nedošlo. Zvolené nenásilné barvy jsou neutrální a jemně vrstvené v několika odstínech. Nejenže lahodí oku, ale navíc oproti předchozímu stavu pomáhají místnost prosvětlit. Jsou navíc neutrální. Vaši oblíbenou barvu pak můžete do místnosti dodat různými doplňky.

Chcete-li přidat symetrii do velké místnosti, pomůže vám například způsob umístění vhodného nábytku. Stačí jej rozmístit doprostřed pokoje podobně jako v případě této proměněné společenské místnosti. Jak vidíte, pohodlí bílého měkkého gauče je tu skombinováno s proutěnými koši místo konferenčního stolku. Kombinace různého stylu nábytku pomáhá navodit pocit zažitého prostředí a určité uvolněnosti a otevřenosti obyvatel domu.

Tady je odkryta ona praktičnost proutěného konferenčního stolku. Tam se toho ale vejde, že? A vše je hned po ruce; foto: Brian Patrick Flynn / HGTV.com

Hravou kombinaci materiálů dovršuje kovové svítidlo, silnější koberec a hladká dřevěná plovoucí podlaha. Dohromady dobře vybrané předměty vytvořily v místnosti útulná zákoutí. Jejich příjemnou atmosféru ještě dotvářejí závěsy na oknech a pochopitelně obrazy, jež zlehka vyplňují prázdný prostor mezi podlouhlou hmotou uměle vytvořeného širokého „komínu“ krbu a krajními stěnami. Jak uvidíte v naší galerii, došlo tu zkrátka k inspirativní proměně „na jedničku“!

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také