Bydlení

13. září 2016 05:26

Markéta Zídková

Prsty u nohou prozrazují, co jsme za člověka. Co o vás říkají ty vaše?

Prsty u nohou prozrazují, co jsme za člověka. Co o vás říkají ty vaše?

Známá věštba z dlaně už má konkurenci v nohách. Tvar chodidel totiž prozrazuje zajímavé podrobnosti o povaze dotyčného. Níže najdete 10 typů chodidel, s nimiž lze spojovat konkrétní lidské vlastnosti.

Římské chodidlo

Jde o nejběžnější typ chodidla. Vzájemně úměrně velké prsty jsou rovné. Lidé s tímto typem chodidel bývají otevření a společenští. Stejně tak oplývají mocným charisma, které z nich dělá skvělé rétory a byznysmeny.

Selská noha

Jsou-li všechny prsty stejně dlouhé, pak je řeč o tzv. čtvereční stopě, která je ale známá i jako selská noha. Tento typ chodidla svými obrysy připomíná obdélník. Lidé s tímto chodidlem mají sklon být klidní a také se rozhodují rozvážně. V důsledku toho jsou spolehliví a praktičtí.

Řecká noha

Nejnápadnější na ní je dlouhý druhý prst (je dokonce delší než palec). Lidé s „řeckými“ chodidly se snadno nadchnou pro kde co a pro motivaci nejdou daleko. Řecká chodidla mají často umělci či atleti (tedy tvůrčí anebo sportovně založení jedinci), řečníci nebo vynálezci.

Protažená chodidla

Chodidla tohoto typu jsou na pohled úzká. Prsty na nich jsou namačkané jeden na druhý, pročež celé chodidlo vypadá delší a užší. Palec je největší ze všech prstů a každý další prst od něj je menší. Lidé s tímto typem chodidel si zvláště cení soukromí a jsou tak trochu za tajnůstkáře. Kromě toho bývají vznětliví a často mění náladu.

Chodidlo neschopné odchýlit malíček

Lidé s takovýmto malíčkem na noze potřebují řád a rutinu k tomu, aby se cítili bezpečně. Jsou obvykle velmi spolehliví a loajální, což z nich dělá dobré zaměstnance nebo obchodní společníky.

Chodidlo schopné odchýlit malíček

Tito lidé na rozdíl od předchozího případu potřebují v životě změnu. Řád a rutina je skličují. Lidé s tímto drobným příznakem na chodidle jsou velmi dobrodružné povahy. Snadno se začnou nudit a pro drobné oživení jsou schopní páchat i drastické skutky.

Malíček vychýlený na stranu

Lidé s tímto příznakem mívají sklon k rebelství a rádi řeší věci po svém. V naprosté většině případů volí ke všemu velmi nekonvenční metody.

Mezera mezi druhým a třetím prstem

Tito lidé se v každodenním životě nenechají příliš ovlivňovat emocemi. Cokoli, co vyžaduje chladnou hlavu, je pro ně díky tomu poměrně snadné.

Vychýlený třetí prst

Lidé s takto specifickými chodidly si rádi vše dobře naplánují. Díky tomu se nenechají zaskočit první nepředložeností, která je potká, a naopak si zachovávají rozvahu ve většině situací, jimž čelí.

Zúžený kořen druhého prstu

Má-li někdo druhý prst v místě spojení s chodidlem zúžený, načež dál se tento prst rozšiřuje, je dotyčný člověk spíše expresivní typ. Takříkajíc dělá z komára velblouda. Je-li taková osoba v dobré náladě, celé okolí se raduje s ní. Pokud ale naopak není v náladě, je lepší takového člověka nechat raději o samotě.

Sdílejte článek
Štítky prognóza

Přečtěte si také