Bydlení

25. března 2014 10:11

Markéta Zídková

Pusťte ocel k sobě domů

Důvěrně tento materiál znají stavaři – roksor. Budete překvapení, jak svěže bude působit v interiéru.

Roksor jsou ocelové tyče, které se používají jako výztuž do betonu. Stačilo mít představivost, pohrát si s ním, a vznikl nábytek a doplňky, které najdete pod značkou Roksor jako styl.

Pokud využijete industriální vzhled oceli a podtrhnete jej dalšími doplňky, získáte industriální styl.

Nemusíte ocel ale hnát tímto směrem, díky masivnímu dřevu či překližce, se kterými se ocel spojuje, můžete docílit neformálního a elegantního interiéru bez přílišného industriálního akcentu. Barevný povrch hrubou ocel zjemní a modřínové dřevo ji promění ve stylový nábytek.

Výhodou oceli kromě neotřelého vzhledu je i to, že je prostě nesmrtelná. Zničí se vám deska stolu? Tak ji vyměníte, ale ocelová kostra zůstane.

Za značkou Roksor jako styl stojí sestry Čermákovy – architektka Monika a mladší Iveta, která začne příští rok studovat design na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru Jiřího Pelcla – Design nábytku a interiéru.

Obě holky bude ještě zajímavé sledovat. Teď v březnu prezentovaly svou práci spolu se značkou Profil nábytek na veletrhu For Office. Jejich stánek získal Cenu Top Expo jako nejlepší stánek veletrhu.

A vloni vyhrály soutěž na řešení nové expozice pro Husovo muzeum v Kostnici v Německu.

To jen pro info, že z kousků značky Roksor se mohou stát nadčasové úlovky, které vám budou i po letech dělat parádu navzdory jednotlivým módním vlnám.

Sdílejte článek
Štítky Německo interiér styl nábytek Světová výstava Jiří Pelcl

Přečtěte si také