Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Rozsviťte si advent. 20 stylových svícnů a svíček

Nešetřete svíčkami. Jejich plamínky k adventu patří.
Vydáno: 24.11.2016
Christmas Light Lucerna 12cm od Villeroy & Boch, cena 860 korun

Věděli jste, že první svíčky v podobě misky se vyráběly z loje? Byla to levná surovina, ale lojové svíčky hodně zapáchaly a čoudily a kvůli nízké teplotě, při které lůj taje, rychle ztrácely tvar. Kromě loje se svíčky vyráběly z včelího vosku, který ale patřil a stále patří mezi vzácné a drahé materiály.

Elektrická svíčka Luminara – střední s dálkovým ovládáním za 1176 korun, velká za 1680 korun
Elektrická svíčka Luminara – střední s dálkovým ovládáním za 1176 korun, velká za 1680 korun
Aria Pura

Včelí vosk jednu dobu dokonce sloužil jako platidlo. Svíčky ze včelího vosku používali jen ti nejbohatší a také církve. Hojně se využívaly třeba při církevních obřadech. Svíčky ale nesloužily jen ke svícení a obřadům, byly také perfektním měřičem času. V 15. století byly v Evropě vyrobeny svíčkové hodiny. Na svíčce byly zářezy značící určitý časový úsek, který uplynul, když plamen dohořel k zářezu.

Vonná svíčka ve skle připomene zralé mandarinky a skořici, cena: 49 korun Foto: Vonná svíčka ve skle připomene zralé mandarinky a skořici, cena: 49 korun; foto: Ikea

Svíčky na adventních věncích zase symbolicky odpočítávají čas, který zbývá do příchodu Ježíška. A protože hořící plamínek uklidňuje, zútulňuje prostor a vytváří neopakovatelnou atmosféru, určitě je na místě svíčkami během adventu nešetřit. Podívejte se do naší fotogalerie, i takto si můžete rozsvítit advent.

[[nid:]]

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Girlanda se hodí na dozdobení rámu nad dveřmi nebo balkonu

Krok za krokem: Girlanda z chvojí a ze šišek

Reklama
Článek je zařazen v: Vánoce, advent, svícny, svíčky, vánoční dekorace, vánoční atmosféra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama