Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Sezona na hradech a zámcích ještě nekončí. Vrcholem bude Hradozámecká noc

Ve druhé půlce srpna je na hradech a zámcích pořád co k vidění. Pokud chcete využít zbývající volno svých potomků pro pořádání výletů, máme tu pro vás pár tipů, kam se zajet podívat.
Vydáno: 14.08.2015
Hradozámecká noc na Karlštejně: Program a prohlídky přes celou noc, promítání Noci na Karlštejně
Hradozámecká noc na Karlštejně: Program a prohlídky přes celou noc, promítání Noci na Karlštejně Autor: Thinkstockphotos
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prázdniny se sice už pomalu schylují ke svému závěru, české státní hrady a zámky se ale léta ještě nechtějí vzdát. Pro malé i velké návštěvníky si na konec srpna ještě připravily celou řadu zajímavých akcí a spoustu zábavy. Můžete se těšit na výklady v kostýmech, skotské hry, noční prohlídky interiérů hradů a zámků nebo odchycení netopýrů. Lákavým vyvrcholení sezony bude poslední srpnová sobota, na niž je naplánována Hradozámecká noc.

Milovníci historie by si neměli nechat ujít:

15. a 16. srpna zámek Hrádek u Nechanic: Přijelo panstvo…! Veselé historky ze života na zámku před 100 lety v podání herců ochotnických divadel a hostů včetně kostýmové prohlídky. Sobotní odpolední a večerní program na nádvoří zámku slibuje vystoupení folklorních souborů a divadelní představení Nechanického ochotnického spolku NOS.

20. a 27. srpna hrad a zámek Nové Hrady Dětské prohlídky hradu s hraběnkou Terezií. Speciálně upravené prohlídky pro děti od 4 do 12 let.

22. srpna hrad a zámek Horšovský Týn Historické praní prádla aneb Jak to asi nebylo - prohlídka prádelny, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet praní prádla dle starých postupů.

22. srpna zámek Sychrov: Skotské hry – XV. ročník. Tradiční skotské hry, které, stejně jako např. tartan, kilt, skotské dudy a whisky, patří ke kulturnímu dědictví Skotska, a které patří mezi jedny z největších skotských her v Evropě.

Všechny srpnové víkendy pořádá zámek Jezeří Hudební léto v Jezeří 2015.

Hradozámecká noc na Kunětické Hoře: Velký lampionový průvod na hrad, večerní prohlídky nasvíceného paláce a doprovodný kulturní program
Hradozámecká noc na Kunětické Hoře: Velký lampionový průvod na hrad, večerní prohlídky nasvíceného paláce a doprovodný kulturní program
Thinkstockphotos

Pro ty, kdo se v noci nebojí:

14. – 15. srpna chystá zámek Dačice: Noční prohlídky aneb Ptačí říše barona Dalberga. Noční prohlídky dačického zámku Vás letos znovu zavedou do jednoho krásného dne roku 1893, kdy se zámku schází všichni členové rodiny Dalbergů, aby oslavili nadcházející narozeniny Terezy, nejmladší dcery barona Friedricha.

14. srpna zámek Rájec nad Svitavou: Frankenstein. Noční prohlídky interiérů zámku s příběhem, který vám představí divadelní zpracování známého hororu podle knihy Mary Shelleyové.

14. – 15. srpna zámek Náchod: Večerní prohlídky s „Černou paní“. Jedinečná atmosféra zámeckých komnat po setmění. Prohlídky budou oživené scénkami z historie zámku a hudebními vstupy.

15. srpna zámek Lysice: Myslivecká romance. Noční  kostýmované prohlídky s příběhem o jednom pytlákovi, panstvu a životě na zámku i v polesí.

15. a 16. srpna hrad Bezděz: Bezdězské pověsti vypráví průvodci v kostýmech. Během prohlídky se například dozvíte, jak vznikl Bezděz, kam vede podzemní chodba z hradu nebo kdo založil Máchovo jezero.

15. srpna státní zámek Benešov nad Ploučnicí: Noční prohlídky kouzelného zámku.

21. srpna hospitál Kuks: Mezinárodní noc pro netopýry. Večerní vycházka po Hospitalu Kuks a blízkém okolí spojená s ukázkou detekce netopýřích echolokačních signálů a nárazové sítě pro odchyt netopýrů (pokud budeme mít štěstí, tak i s odchyceným netopýrem). Dozvíte se, kde netopýři žijí, čím se živí, které druhy žijí v České republice a mnoho dalšího. V případě nepříznivého počasí se uskuteční přednáška s promítáním obrázků, která přiblíží málo známý a pro mnohé tajuplný svět netopýrů.

28. srpna státní zámek Benešov nad Ploučnicí: Noc na zámku aneb zámecká přespávanda.

Hradozámecká noc na zámku Dobříš: Noční prohlídky zámku na motivy českých pohádek a veselé prohlídky nočním zámkem a tajemným francouzským parkem
Hradozámecká noc na zámku Dobříš: Noční prohlídky zámku na motivy českých pohádek a veselé prohlídky nočním zámkem a tajemným francouzským parkem
Thinkstockphotos

Šestý ročník Hradozámecké noci

Půjde vlastně o rozloučení se s létem na hradech a zámcích. A to ve velkém stylu. Do akce, která začne 29. srpna po 18. hodině, se zapojí státní i nestátní objekty s atraktivní programem. Hlavní program bude probíhat na státním zámku Kratochvíle, ale pestrou škálu zábavy si pro své návštěvníky připravily hrady a zámky po celé České republice. Podrobný program najdete na stránkách Hradozámecká noc.

Klára Beščecová

Zdroj: Hradozámecká noc a NPÚ

Mohlo by vás zajímat:

Nejde o klasický dům, ale spíš o soukromou vesnici

Francouzské sídlo Johnnyho Deppa je na prodej. Za 25,76 milionu dolarů

Aplikace - Hrady a zámky

Expertem na české památky snadno a rychle. Aplikace vás vytáhne i na výlet

Měkká voda bez chlóru navíc teplá je pro zalévání ideální

Příští léto už musíte začít zalévat dešťovou vodou. Jak ji zachytit a uskladnit?


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama