Bydlení

14. února 2015 06:00

Markéta Zídková

Slavné seriálové domy: Kolik stojí bejvák Perníkového táty či ten z American Horror Story

Slavné seriálové domy: Kolik stojí bejvák Perníkového táty či ten z American Horror Story

Máte rádi sitcomy a seriály? Pak jste si určitě všimli, že filmaři rádi zabírají dům, ve kterém hrdinové bydlí, i zvenku. Často jde o fiktivní dům, protože většina seriálových scén uvnitř se odehrává v kulisách ve studiu. Fiktivní ale jen zdánlivě. Ty domy existují, i když jejich vnitřní zařízení často neodpovídá televizní představě.

Pár takových domů jsme pro vás našli a převedli na naše koruny, kolik by stály, kdyby byly v současnosti na prodej. Mrkněte na svůj účet v bance a pak si vyberte. Ovšem zapomeňte už teď na to, že seriálové rodinky a oblíbené postavy měly hluboko do kapsy. Ty domy mají nejednou nejen luxusní vzhled, ale také cenu.

Perníkový táta (Breaking Bad) (rok 2008)

Jeden z nejoblíbenějších současných seriálů Breaking Bad se odehrával v relativně levném domě – stál by jen 4 miliony Kč. Nachází se v Novém Mexiku ve městě Albuquerque. Stávající majitelé sice říkají, že interiér nevypadá tak jako v seriálu, ale zároveň dodávají, že bazén za domem si filmaři nevymysleli a je skutečný.

American Horror Story (rok 2011)

I dům, který možná v někom vyvolává děs (objevil se ve známém Prima COOL seriálu American Horror Story), je na prodej. Za v přepočtu zhruba 83 milionů korun byste získali rozlehlý prostor (4 572 m2) s mnoha místnostmi, 6 krby a také tanečním sálem, který ale v současnosti slouží jako nahrávací studio. Pozorným televizním divákům tento dům možná připomene i exteriérové dekorace k jiným seriálům, třeba k Chirurgům, Mentalistovi nebo Californication.

Odpočívej v pokoji (rok 2001)

Vzpomínáte si na seriál Odpočívej v pokoji? Objevil se v něm herec Michael C. Hall, který se na Prima COOL proměňuje pravidelně v Dextera. Ve své předchozí roli v seriálu o rodinné pohřební službě ale se svými příbuznými nebydlel na Floridě, nýbrž v tomto domě z roku 1905 nacházejícím se v Los Angeles. Určitě si povšimnete viktoriánského slohu. Však byste za něj, ale i za rozlohu domu, v němž televizní rodina Fischerových působila, museli zaplatit nejméně 28 milionů korun. Budiž vám útěchou, že dům oplývá 5 koupelnami.

Taková moderní rodinka (rok 2009)

Díváte se na Primě na seriál Taková moderní rodinka? Pak se vám určitě vybaví, co za povedené příbuzenstvo vtomto domě bydlí. Nemylte se však, je to jen seriál. Dům je skutečný a vy byste ho mohli koupit za cca 55 mil. Kč.

Mad Men (rok 2007)

Čtyřicet milionů korun vyměněných za dolary by vám vsoučasnosti stačilo, abyste vyměnili české luhy a háje za Kalifornii vUSA a uvelebili se vtomto prostorném domě. Pak si můžete hrát na hrdiny amerického seriálu o tom, jak to chodilo vreklamním průmyslu v60. letech za oceánem. Právě o tom totiž seriál Mad men mimo jiné je. Tenhle skvělý seriál se u nás bohužel zatím nedával. Foto: Chens and Chai

Sdílejte článek
Štítky dům Los Angeles Kalifornie Florida Nové Mexiko TV Prima Prima Cool Michael C. Hall Breaking Bad Californication

Přečtěte si také