Bydlení

15. dubna 2017 06:00

Jana Brass

Souboj dřeva a betonu: Moderní pohled londýnských designérů na vybavení domácnosti

Vybíráte si nové bydlení a už jste prošli několik ukázkových domů? Pozveme vás do dalšího. U nás byste ho ale hledali marně, je v západním Londýně.

Současný stavební boom můžeme pozorovat snad v celé Evropě. Nejvíce je znát ve velkých městech, protože tam je po novém bydlení největší poptávka. A tak jako ve velkých českých aglomeracích, staví se i v Londýně. A podobně jako u nás je často jeden z objektů ukázkově zařízen, aby si kupující byli schopni představit, jak se dá jejich nové bydlení zařídit.

Z celé slavné britské metropole je stavební ruch znát asi nejvíce v západním Londýně. Ukázkový dům tam vybavili designéři z YAM Studios. Museli se postarat o to, aby zabydleli poměrně dost místností, mezi nimiž nechybělo ani 6 ložnic a 4 koupelny. Postavili se k tomu čelem a jejich návrh zahrnoval od prostorového plánování, navržení podlah, osvětlení, truhlářského a koupelnového designu nábytku, dotvoření okenních výklenků až po jednotlivé menší bytové doplňky.

Klíčovými materiály byly designéry betonové povrchy, které lze vidět na různých místech celého domu, včetně leštěné betonové podlahy v přízemí, a dřevo. To zmírňuje chlad betonu, avšak v moderních liniích udržuje dynamiku prostoru. V hlavní ložnici ve druhém patře najdeme mimo jiné průchozí šatník a koupelnu s volně stojící vanou a sprchovým koutem. Moderní hygienické zázemí dotváří prosklená stěna s výhledem na uklidňující zeleň.

Pojďte s námi nahlédnout do extrémně moderního londýnského bydlení. Až se tu zabydlí první obyvatelé, jistě jej dotvoří svou fantazií a budou se tu cítit jako doma.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také