Bydlení

22. srpna 2016 05:07

Markéta Zídková

Supermanův super dům je na prodej

Dům se nachází na francouzském ostrově Jersey a koupit ho můžete za 3,8 milionu liber (118 mil. Kč).

Dům, ve kterém vyrůstal herec a představitel Supermana Henry Cavill je na prodej. Nachází se na francouzském ostrově Jersey a koupit ho můžete za 3,8 milionu liber (118 mil. Kč). Napřed ale nahlédněte do jeho útrob.

Dům má pohnutou minulost. Za 2. světové války jej zabrali němečtí vojáci. Wehrmacht si tu zřídil muniční sklad a důstojnickou jídelnu. Rozlehlé stavení se sedmi ložnicemi stojí nad údolím Vallee des Vaux na ostrově Jersey při západním pobřeží Francie. Cavill tam strávil léta dospívání předtím, než se stal populárním hollywoodským hercem.

Dnes 33letý herec známý především z filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, se z přebujelého domu odstěhoval ještě jako mladík, když zamířil na studia do prestižní školy Stowe ve stejnojmenném městě v hrabství Buckinghamshire. Cavill v současnosti žije v Kensingtonu v západním Londýně.

Velký dům byl postavený pravděpodobně v roce 1870 jako farma, nachází se na pozemku o rozloze 12 000 m² (tedy 1,2 ha) a jeho majitelé ho během let neustále vylepšovali. Na začátku minulého století přibyly vikýře a dokonce i věž se schodištěm vedoucím na střešní zahradu.

Ze zařízení zaujme kuchyně s dvojicí myček, což je praktické z toho důvodu, že myčku netřeba vyklízet jen proto, že by nebylo kam odkládat použité nádobí. Přístroj sám není drahý a toto uspořádání se tak nabízí každému, komu na ně zbývá místo.

Z méně obvyklých místností stojí za zmínku salon s původními parketami z roku 1920, nebo tzv. hudební pokoj, který může sice sloužit jakémukoli účelu, jeho název však nastiňuje rozšafné uvažování předchozích majitelů. Příjemně působí hlavní ložnice obklopená terasou, oblékárnou a koupelnou – a fantastickým výhledem do zdánlivě nekonečné zahrady.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také