Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Světlý dům bez oken vpouští slunce dvorem

Z ulice vypadá, jako by neměl jediné okno. Přesto jde o světlý dům, který i ve svých útrobách umožňuje trávit maximum času venku.
Vydáno: 26.03.2015
Nenápadný dům, který skýtá spoustu pohodlí
Nenápadný dům, který skýtá spoustu pohodlí Autor: Masao Nishikawa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dům nazvaný Wave (vlna) stojící na japonském pobřeží architekti navrhli pro náruživého surfaře, který chce být neustále na vzduchu. To mu doma umožňují hned dvě slunné terasy. Jedna se skrývá za předsunutou částí fasády, zatímco druhá je v přízemí. Vstup přes dvůr s přístupem rovnou do koupelny je ideální po návratu ze surfování.

Zatímco fasáda je bez oken, téměř všechny místnosti mají skleněnou stěnu s výhledem do dvorku se stromem uprostřed. Zmíněná předsunutá fasáda částečně nahrazuje garáž. Na dvě auta, která se pod ní vejdou, neprší ani nepraží slunce.

Místnosti jsou na různých úrovních a obyvatelé na sebe vidí přes dvůr. Pro podlahy autoři zvolili dřevo z vlašského ořechu, zatímco stropy jsou z borových latí.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Prosím, vstupte!

Neuvěřitelný dům, který se jakoby vznáší nad mořem

Dům jistí ocelové skoby

Žili byste v domě, který visí na hraně útesu?

Majitelé si užívají skvostný výhled na Pacifik

Bydlení mezi nebem a největším oceánem světa

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama