Bydlení

26. října 2016 06:00

Jana Brass

Takhle skvostně bydlí galeristé v Americe

Domov jako fascinující galerie? Podívejte se, jak dopadla renovace šestipatrového domu.

Není galerie jako galerie. Galeristka Paige West z Mixed Greens Gallery požádala o renovaci domu, ve kterém nejen bydlí, ale také se setkává s klienty a blíže je seznamuje s vystavenými díly. Vytvořit ze šestipatrového domu místo pro odpočinek i práci a ještě takové, aby zaujalo zákazníky, ale zároveň vytvořilo atmosféru moderního domova, je v pravdě náročný úkol. Že se to americkému interiérovému studiu Ghislaine Viñas Interior Design povedlo, uvidíte v naší galerii.

Designérka Ghislaine Viñas spojila své síly s architekty ze studia DDG, protože bylo nutné vnitřek domu z gruntu přestavět. Už od počátku zadání projektu bylo jasné, že je třeba myslet nejen na reprezentativnost v nižších patrech určených ke galerijnímu účelu, ale také na veselé domácí prostředí pro majitelku a její tři malé děti ve vyšších patrech.

Tak vypadá ložnice pro dospělé. Už jste někdy viděli, že by mohla vypadat i takhle? Nevšední, že? Foto: Eric Laignel

Dole tak narazíte na velkou halu s černou stěnou a dveřmi a pochopitelně s neobvyklým nábytkem. Galeristka je kreativní člověk, a tak se v každém z pater i místností setkáte s něčím nevšedním, co vyjadřuje duši obyvatelky domu. Především je to znát na svítidlech. V přízemí se nalézá třeba lustr z ping-pongových míčků, v pracovně je zas stínítko pokryté modrým peřím a schodiště je osvětleno jakoby obráceně zavěšeným mrakodrapem.

Čtvrté patro je prostorem pro děti. Takhle tu spí. Pohádková ložnice, co říkáte? Foto: Eric Laignel

Pozadu s originalitou ale nezůstává ani nábytek. Převážně je účelný, ale provedený tak, že by se každý z kousků mohl vystavit jako moderní umělecké dílo. A nesmíme zapomenout ani na barvy. Ty jsou v tomto domě stěžejní. Co je na Ghislainině přístupu obdivuhodné, je její odvaha k jakémukoliv spojení k sobě ladících barevných tónů. Když se pak na jednotlivé záběry z domu podíváte, budete cítit snad z každé palety barev sálavou energii, která vás nenechá klidnými.

Ghislainin styl je vskutku neobyčejný, jako by vás chtěl vtáhnout do místnosti a nabízel se vám, abyste prozkoumali všechny nápadité kreace dopodrobna. Ať už ty tvarové, nebo barevné. Pojďte tedy dál a nechte se v naší obrazové galerii okouzlit hrou kreativní designérky.

Foto: Eric Laignel (arch.,dsgn: DDG & Ghislaine Viñas Interior Design)

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také