Bydlení

10. června 2014 06:00

Markéta Zídková

Tipy na stylové větráky

Pes či hnízdo – i takový tvar může mít ventilátor.

Co by to bylo za léto, kdyby nebylo občas opravdové horko? Jenže ne vždy je nám to vedro vhod. U vody se dá snadno přežít, ale domov nebo kancelář dokáže proměnit ve velmi nepříjemnou saunu. Dobrá izolace nebo klimatizace jsou řešení trochu náročnější. Co pro sebe můžete udělat hned, je pořídit si ventilátor. Někdy je dokonce o něco přívětivější k našemu zdraví, než ledárna vzniklá nevhodným nastavením klimatizace.

Při koupi ventilátoru ale mějme na paměti, kam bychom jej u sebe doma nebo v práci umístili. Není totiž dobré, aby vám foukal třeba přímo do ucha a pak vás rovnou poslal do postele s bolavým zánětem. Větráky dnes můžete postavit na stůl, se stojanem na zem a někdy i přichytit na skříň, tyč, nebo cokoliv jiného.

Navíc můžete okusit i něco nového. Hitem poslední doby jsou bezvrtulové ventilátory. Jejich o něco vyšší cenu kompenzují nejméně dvě důležité přednosti. Jsou bezpečné pro děti a domácí mazlíčky a velmi snadno se čistí od prachu. Pár zajímavých větráků jsme pro vás vybrali, a to těch s vrtulemi i bez.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také