návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Trendy v bydlení, které by se už nikdy neměly vrátit. Máte je doma taky?

skrivaa , Vydáno: 05.12.2017
Tyto trendy už jsou minulostí.
Autor: iStock Tyto trendy už jsou minulostí.
Většina designérských blogů a příruček radí – hlavně se nebojte experimentovat! To je samozřejmě správně, ovšem najde se pár výjimek. Některé retro trendy v interiérech by jednoduše měly zůstat pohřbené hluboko v minulosti. Pojďme se na ně společně podívat. Nemáte náhodou některé stále doma?

reklama

Sladit, ale nepřeladit

Umět decentně sladit pokojové vybavení je základní designérská dovednost. Rozhodně nechcete mít v obýváku fialový gauč, zelený koberec, modré závěsy a červeně vymalované stěny. Snad možná ještě horši alternativou je ale přílišná sladěnost, ve které excelovaly naše babičky. Pokud ale nechcete, aby se návštěvy ve vašem pokoji ztratily, rozhodně se řiďte pravidlem „všeho moc škodí“.

Také se vám točí hlava? Foto: Také se vám točí hlava? Foto: Pinteres.com/Lonny Magazine

Plyšový záchod

Při pohledu na tyto obrázky se zřejmě mnozí z nás neubrání otázce – PROČ?!  Není to hezké, není to praktické, už vůbec ne hygienické, a přesto tyhle koupelny všichni dobře známe od našich prarodičů. Pokud nezbytně prahnete po koberci, můžete se realizovat v obývacím pokoji nebo ložnici. Záchod ponechte snadno omyvatelným dlaždičkám.

Koberečky na toaletě vyhoďte. Foto: Koberečky na toaletě vyhoďte. Foto: Pinteres.com/etsy.com

Tapeta v koupelně

A když už jsme u koupelen, pamatujete si, jak babička vždycky zuřila, když jste při sprchování postříkali tapetu? Tu tapetu, která byla na zdi snad ještě z dob její vlastní babičky, všude se odlepovala a jen hýřila bublinami? Opět ta samá rada – do koupelny patří dlaždičky. Jestli neoblomně trváte na papírovém dekoru, ujistěte se, že kupujete vodou omyvatelný produkt. Nebo nechce alespoň část zdí klasicky vymalovaných, ale samozřejmě omyvatelnou barvou.

Pryč s tapetami v koupelně! Foto: Pryč s tapetami v koupelně! Foto: pinterest.com/thriftyhomedecor

Výstavka

Úložný prostor je v domácnostech jedním z nejčastějších problémů. Musíme se naučit šikovně využívat každou poličku, každou skříňku, a hlavně neskladovat zbytečnosti. Jako například broušené sklo. Není větší zbytečnosti než vitrína s historickými skleničkami, na které se navíc nesmí ani sáhnout. Hloupost. Nádobí je od toho aby se z něj jedlo a patří jedině do kuchyně.  Na výstavku využijte fotky z dovolené, ne starobylé poháry a vázy, které jsou jen lapači prachu.

Z nádobí by se mělo jíst a pít! Foto: Z nádobí by se mělo jíst a pít. Foto: istock.com

Umělé květiny

Mít doma každý den čerstvé květiny je sice úžasná představa, pokud ale nevlastníte zahradu, není to tak snadné. Umělé květiny ale nejsou řešením! I když si myslíte, že vypadají vážně jako pravé, nevypadají. A nevěřte prodavačkám v obchodě když říkají, že budou takhle krásné napořád. Nebudou. I plast se po nějaké době ochodí a pohled na umolousanou kytici vás pak spíše rozesmutní, než naplní radostí.

Umělé květiny dejte raději na hřbitov. Foto: Umělé květiny dejte raději na hřbitov. Foto: istock.com

Leoparda nechte v zoo

Leopard a další šelmy patří do divočiny, popřípadě do zoo, ne do vaší domácnosti. Leopardí polštáře, tygrované přehozy, gepardí koberce – to vše už je dávno pasé. Nic dalšího k tomu netřeba dodávat. 

I v sebekrásnějším interiéru působí zvířecí vzory lacině. Foto: I v sebekrásnějším interiéru působí zvířecí vzory lacině. Foto: istock.com

(az)

Další články:

Dekorativní záclonky jsou pořádné retro.

12 věcí, které svému bytu nedělejte, jinak bude vypadat jako u vaší babičky

retro domov

Stýská se vám po starých dobrých časech? Retro styl se neomrzí! Zařiďte si jím domov

reklama

Článek je zařazen v: bydlení , trendy , retro , kýč , interiéry

reklama

Přečtěte si také