Bydlení

5. prosince 2017 06:00

Tereza Javorová

Trendy v bydlení, které by se už nikdy neměly vrátit. Máte je doma taky?

Většina designérských blogů a příruček radí – hlavně se nebojte experimentovat! To je samozřejmě správně, ovšem najde se pár výjimek. Některé retro trendy v interiérech by jednoduše měly zůstat pohřbené hluboko v minulosti. Pojďme se na ně společně podívat. Nemáte náhodou některé stále doma?

Sladit, ale nepřeladit

Umět decentně sladit pokojové vybavení je základní designérská dovednost. Rozhodně nechcete mít vobýváku fialový gauč, zelený koberec, modré závěsy a červeně vymalované stěny. Snad možná ještě horši alternativou je ale přílišná sladěnost, ve které excelovaly naše babičky. Pokud ale nechcete, aby se návštěvy ve vašem pokoji ztratily, rozhodně se řiďte pravidlem „všeho moc škodí“.

Také se vám točí hlava? Foto: Pinteres.com/Lonny Magazine

Plyšový záchod

Při pohledu na tyto obrázky se zřejmě mnozí znás neubrání otázce – PROČ?! Není to hezké, není to praktické, už vůbec ne hygienické, a přesto tyhle koupelny všichni dobře známe od našich prarodičů. Pokud nezbytně prahnete po koberci, můžete se realizovat vobývacím pokoji nebo ložnici. Záchod ponechte snadno omyvatelným dlaždičkám.

Koberečky na toaletě vyhoďte. Foto: Pinteres.com/etsy.com

Tapeta v koupelně

A když už jsme u koupelen, pamatujete si, jak babička vždycky zuřila, když jste při sprchování postříkali tapetu? Tu tapetu, která byla na zdi snad ještě zdob její vlastní babičky, všude se odlepovala a jen hýřila bublinami? Opět ta samá rada – do koupelny patří dlaždičky. Jestli neoblomně trváte na papírovém dekoru, ujistěte se, že kupujete vodou omyvatelný produkt. Nebo nechce alespoň část zdí klasicky vymalovaných, ale samozřejmě omyvatelnou barvou.

Pryč s tapetami v koupelně! Foto: pinterest.com/thriftyhomedecor

Výstavka

Úložný prostor je vdomácnostech jedním znejčastějších problémů. Musíme se naučit šikovně využívat každou poličku, každou skříňku, a hlavně neskladovat zbytečnosti. Jako například broušené sklo. Není větší zbytečnosti než vitrína s historickými skleničkami, na které se navíc nesmí ani sáhnout. Hloupost. Nádobí je od toho aby se zněj jedlo a patří jedině do kuchyně. Na výstavku využijte fotky zdovolené, ne starobylé poháry a vázy, které jsou jen lapači prachu.

Z nádobí by se mělo jíst a pít. Foto: istock.com

Umělé květiny

Mít doma každý den čerstvé květiny je sice úžasná představa, pokud ale nevlastníte zahradu, není to tak snadné. Umělé květiny ale nejsou řešením! I když si myslíte, že vypadají vážně jako pravé, nevypadají. A nevěřte prodavačkám v obchodě když říkají, že budou takhle krásné napořád. Nebudou. I plast se po nějaké době ochodí a pohled na umolousanou kytici vás pak spíše rozesmutní, než naplní radostí.

Umělé květiny dejte raději na hřbitov. Foto: istock.com

Leoparda nechte vzoo

Leopard a další šelmy patří do divočiny, popřípadě do zoo, ne do vaší domácnosti. Leopardí polštáře, tygrované přehozy, gepardí koberce – to vše už je dávno pasé. Nic dalšího ktomu netřeba dodávat.

I v sebekrásnějším interiéru působí zvířecí vzory lacině. Foto: istock.com

(az)

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také