Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

U italské návrhářky interiérů vládne doma osobitý chaos. Líbí?

Bytu dominují nadčasové kousky.
Vydáno: 23.03.2016
Návrhářce interiérů Frederice Raddiové pomohla uspořádat její italskou domácnost sestra architektka
Návrhářce interiérů Frederice Raddiové pomohla uspořádat její italskou domácnost sestra architektka Autor: www.houzz.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Návrhářka interiérů Frederica Raddiová si k rekonstrukci vlastního bytu v Římě přizvala svou sestru architektku Caterinu. Každá z těchto žen však má úplně jiný styl. Měla pro to ale dobrý důvod.

„Zatímco ona vyznává minimalismus, já si libuji v chaoticky vyhlížejících domácnostech. Proto jsem také doufala, že mi pomůže vytvořit opticky čistou, elegantní domácnost, kde by se dobře vyjímaly všechny mé poklady,“ směje se Frederica.

Jednou z netypických dekorací v jejím bytě je servírovací vozík tvořený deskou z kaleného skla přichycenou k rámu kočárku ze 60. let. „Ten ocelový rám jsem našla i s pérováním a brzdou u kontejneru. Když se na něj dnes dívám, upomíná mě to na význam tvořivosti a hodnotu dobrých nápadů,“ pochvaluje si Raddiová vlastnoruční výtvor.

V kuchyni je na zdi prostor k psaní vzkazů křídou jako na školní tabuli
V kuchyni je na zdi prostor k psaní vzkazů křídou jako na školní tabuli
www.houzz.com

„Už tu se mnou bydlelo několik spolubydlících i přátel a každý z nich ví, že kdykoli člověk vcházel, mohl najít byt vzhůru nohama, s přestavěným nábytkem anebo novým velkým přírůstkem, jako je gauč, stůl nebo ušák připravený pro klienta,“ líčí majitelka pořádky ve své turbulentní domácnosti. Pro svou zálibu ve stěhování nábytku má zajímavé vysvětlení. Zatímco moderní nábytek bývá určený pro konkrétní místnost, v minulosti podle ní býval spíše univerzální. „A právě na minulost já navazuji,“ vysvětluje Raddiová.

Díky její averzi k prázdným místům nezůstala ušetřena jediná stěna. Mnohé z nich pokrývají černobílé fotografie zavedených autorů, ale i její vlastní, případně snímky z rodinného alba včetně dědečkových fotek Říma 60. let. „Byt si zařizuji v osobitém stylu, který odráží mou bohémskou duši,“ říká o své domácnosti Raddiová.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Stylové

Návod: Vyrobte si designové stínidlo na lampu za pár korun

Takhel ne. Myčky blokuje kuchyni

7 tipů pro praktickou domácnost, které jsme se naučili od designérů

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama