Bydlení

23. března 2016 06:00

Markéta Zídková

U italské návrhářky interiérů vládne doma osobitý chaos. Líbí?

Bytu dominují nadčasové kousky.

Návrhářka interiérů Frederica Raddiová si k rekonstrukci vlastního bytu v Římě přizvala svou sestru architektku Caterinu. Každá z těchto žen však má úplně jiný styl. Měla pro to ale dobrý důvod.

„Zatímco ona vyznává minimalismus, já si libuji v chaoticky vyhlížejících domácnostech. Proto jsem také doufala, že mi pomůže vytvořit opticky čistou, elegantní domácnost, kde by se dobře vyjímaly všechny mé poklady,“ směje se Frederica.

Jednou z netypických dekorací v jejím bytě je servírovací vozík tvořený deskou z kaleného skla přichycenou k rámu kočárku ze 60. let. „Ten ocelový rám jsem našla i s pérováním a brzdou u kontejneru. Když se na něj dnes dívám, upomíná mě to na význam tvořivosti a hodnotu dobrých nápadů,“ pochvaluje si Raddiová vlastnoruční výtvor.

„Už tu se mnou bydlelo několik spolubydlících i přátel a každý z nich ví, že kdykoli člověk vcházel, mohl najít byt vzhůru nohama, s přestavěným nábytkem anebo novým velkým přírůstkem, jako je gauč, stůl nebo ušák připravený pro klienta,“ líčí majitelka pořádky ve své turbulentní domácnosti. Pro svou zálibu ve stěhování nábytku má zajímavé vysvětlení. Zatímco moderní nábytek bývá určený pro konkrétní místnost, v minulosti podle ní býval spíše univerzální. „A právě na minulost já navazuji,“ vysvětluje Raddiová.

Díky její averzi k prázdným místům nezůstala ušetřena jediná stěna. Mnohé z nich pokrývají černobílé fotografie zavedených autorů, ale i její vlastní, případně snímky z rodinného alba včetně dědečkových fotek Říma 60. let. „Byt si zařizuji v osobitém stylu, který odráží mou bohémskou duši,“ říká o své domácnosti Raddiová.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také